“Artık! Bu mevzuyu kapatalım dedikçe, “malum” vekilimiz yine, bir şekilde gündemimize takılıyor ve aslında, içinde bulunduğumuz siyasi yapının sakatlıklarıyla ilgili de bize çok önemli ipuçları veriyor. Lakin ben, Sn Vekil üzerinden; yine, sorunun baş müsebbibine değinmek ve konuyu yüzeysel değil sistemsel olarak ele almak istiyorum.

Çünkü! Esas mesele, böyle insanların; toplumda var olduğu ve lakin! Siyasi mecrada, bu tür menfi zihniyetlere geçit verilmemesini sağlayacak iradelerin, olmaması meselesidir. Zira bu konuyla ilgili Sn Meral Akşener,  tuhaf ve bir o kadar da tutarsız bir açıklama yapmış; ancak böylesi infial yaratan bir vakıayla alakalı, herhangi bir özeleştiride de bulunmamıştır.

Bizzat kendi ifadesine göre “hiç tanımam etmem” dediği bir kişiyi, milletin vekili olarak seçtirme güdüsünü, makul bir gerekçeyle açıklayamadığı sürece, kamuoyunda oluşan şüpheleri gidermesi de mümkün olmayacaktır. Zira bugün izlenen tabloya ve açıklamalara bakılacak olursa Sn Akşener’in bu tercihi, akıl almaz bir sorumsuzluk ve aymazlıktır. Ayrıca ortaya çıkan bu çirkin tablodan, İkinci ve üçüncü şahısları sorumlu tutması, kendisini konudan ari kılmayacağı gibi, liderliğini sorgulatmaktan başka bir işe de yaramayacaktır.

Siyaseti, bu kadar gayri ciddi yapan ve zoru gördüğünde de sorumluluğu, diğerlerinin üzerine bırakmaya çalışan liderler olduğu sürece; millet olarak, asla iflah olmayacağız endişesi taşımaktayım. Ülkemizin kaderini belirleyecek ve geleceğimizi şekillendirecek olan bir vekilinizi belirlerken; kim olduğuna bile bakmamış olmanız tek kelimeyle insafsızlıktır; zira yarınlarımız, onların, mecliste alacağı karalara bağlıdır. Milletinize gösterdiğiniz saygı ve alaka bu kadar ise ne yazık ki! Allah sizlerin iktidarından bu ülkeyi muhafaza etsin demekten başka söz bulamıyorum.

AK Parti’de adaylar ne zaman belli olur? AK Parti’de adaylar ne zaman belli olur?

Bu konuyu, ısrarla vurgulamamın nedeni ise bugünkü siyasi zemin, siyaset yapıcı kadrolar ve liderlerle, ülkemizin geleceğini tahkim etmenin imkânsızlığını vurgulamak gayesidir. Nitekim! Baktığınızda, bütün partiler bir birinin kötü bir kopyası haline gelmiş ve siyaset, adeta ticari bir rant alanına dönüştürülmüştür. Bu sorunları tespit edip, ciddi bir arınma sağlamadığı müddetçe, aydınlık bir gelecek inşa etmemiz mümkün olmayacaktır”