Geçtiğimiz hafta Eskişehir 8.Olağan İl Kongresini yaparak güven tazeleyen Bağımsız Türkiye Partisi  (BTP)  Eskişehir İl Başkanı Av. FahriGürgenburan,kongreye katılan hemşerilerine teşekkür etti.

BTP İl Başkanı Av. FahriGürgenburan mesajında şöyle dedi : “Genel başkanımız Hüseyin Baş’ında katıldığı Eskişehir İl Kongremize yoğun katılım nedeniyle Eskişehir halkına değerli hemşehrilerime çok teşekkür ederim. Bu kongre hem ilimiz hem de ülkemiz için bir dönüm noktası olmuştur. Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik krizden çıkmak için diğer partilerin kapitalizmden başka bir çözümü yoktur.  Sorunlarını kapitalizm içinde çözmek dışında seçenekler de yoktur. Bağımsız Türkiye Partisi adından da belli olduğu gibi ülkemizi Milli Ekonomi Modeli’yle  kalkındıracaktır. Bu modeli uygulayan Rusya örneği yanı başımızdadır. Kongremiz sonrasında toplumun bir çok kesiminden,iş adamından,esnafından,gazetecilerden,emeklilerden aldığımız geri dönüşümlerden insanımız bu mesajı çok iyi anlamış bizi mecliste görmek istediğini ifade etmiştir. Genel Başkanımızın kongremizdeki konuşmasında  ifade ettiği gibi alarm zili hala çalmaya devam etmektedir.  Halkımızın bu uyarılara kulak vererek biz iktidara taşıması gerekmektedir.” Dedi.

Bağımsız Türkiye Partisi Eskişehir İl Başkanlığı tarafından 19 Kasım 2021 tarihinde yapılan  8.Olağan İl kongresiyle il başkanlığına Av.Fahri Gürgenburan seçilmişti.