Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, Eskişehir’de tüm spor branşlarını kapsayan ve Türkiye’de ilk kez düzenlenen amatör spor branşlarının konu edildiği “Eskişehir’de Sporun Geleceği Çalıştayı” ile önemli bir farkındalık yarattı.

  İki gün süren ve Taşbaşı Kültür Merkezi Kırmızı Salon’da gerçekleştirilen Genel Kurul ile tamamlanan çalıştayın ikinci gününe, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Hasan Ünal, Seyitgazi Belediye Başkanı Uğur Tepe, EASKF Başkanı Sadri Atam, belediye bürokratları, Odunpazarı ve Tepebaşı Belediyeleri, Anadolu Üniversitesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Eskişehir Teknik Üniversitesi, Ticaret Odası ve TÜFAD temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda STK temsilcisi, branşların il temsilcileri, kulüp yöneticileri, kulüp antrenörleri, hakemler, sporcular ve duayenler yoğun ilgi gösterdi.

Burada katılımcılara seslenen Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Hasan Ünal,  “Dün Eskişehir’deki 28 farklı amatör spor branşındaki il temsilcileri, antrenörler, hakemler, sporcular, duayenler, üniversite temsilcileri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile birlikte masalarda ilgili oturumlar yapıldı, sorunlar ve çözüm önerileri ele alındı.  Şehrimizde ilk kez gerçekleştirilen ve diğer şehirlere de örnek olacağını düşündüğümüz, şehrimizde ki amatör sporun yol haritasının belirleneceği bu çalıştayda bugün çalıştay raporu bir sunu halinde siz değerli katılımcılarla paylaşılacak ve tartışmaya açılacaktır. Bu rapor önümüzde ki günlerde de hem dijital ortamda hem de basılı bir kitapçık haline getirilerek Eskişehir’deki paydaşlarımız içinde yer alan merkezi kamu ve yerel yönetimler, odalar, üniversiteler, sivil toplum kuruluşları ve özel kurumlar ile paylaşılacaktır. Tüm katılımcılara teşekkür ediyorum.” dedi.

Eskişehirspor golcü futbolcu ile anlaştı Eskişehirspor golcü futbolcu ile anlaştı

   Konuşma sonrası çalıştayın ilk gününde belirlenen sorunlar ve çözüm önerileri hakkında Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Dr. Mehmet Ali Çeliksoy tarafından katılımcılara bir sunum gerçekleştirildi. Fikir paylaşımı, soru cevap bölümünün de gerçekleştiği son oturumla çalıştay tamamlanırken ele alınan sorunların çözümleri ve çıktıları, kitapçık ve PDF formatlı dijital kitapçık halinde Eskişehir’deki kamu, özel kurumlar ve spor paydaşlarıyla paylaşılacak.

    Oluşturulacak kitapçık gelecek yıllar için Eskişehir’de tüm amatör spor branşlarında yol haritası niteliği taşıyacak.

Editör: Mustafa YILDIRIM