TÜKDES'ten engelli bireylere yönelik çağrı! TÜKDES'ten engelli bireylere yönelik çağrı!

CHP Eskişehir Milletvekilleri Jale Nur Süllü ve İbrahim Arslan’ın da yer aldığı ziyarette, Başkan Kurt ve Ünlüce, Vakıf Başkanı Bekir Kalır, yönetim kurulu ve üyeleri ile bir araya geldi. 

DOĞRU BELEDİYECİLİK YAPMAK İÇİN İKTİDAR PARTİSİNDEN OLMAK GEREKMİYOR

Sıcak ev sahiplikleri ve ilgileri için Sivrihisar Eğitim Vakıfı Başkanı Bekir Kalır, yönetim kurulu ve üyelerine teşekkür eden Başkan Kurt, 31 Mart Yerel Seçimlerinde Sivrihisarlı hemşehrilerinden destek istedi. 10 yıldır Odunpazarı Belediye Başkanı olduğunu söyleyen Başkan Kurt, “Bu on yılda sizleri mahcup edecek hiçbir işin altına imza atmadım. Doğruluk, dürüstlük, şeffaflık siz Sivrihisarlıların temel ilkeleri ama aynı zamanda bu bizim de anlayışımız. Bizim de temel ilkelerimizden. Asla yapılamayacak bir şeye yaparız demedik. Yapılacak işlere de bahane uydurmadık. Biz iş yapmak üzerine programlanmış bir ekibiz. 25 yıldır Yılmaz Hoca, 20 yıldır Ahmet Ataç, 10 yıldır da ben Eskişehir'de bu işi düzgünce yapan her türlü baskıya, her türlü eleştiriye ve sıkıştırmaya rağmen doğru belediyecilik yapan başkanlarız” dedi. Halka hizmet etmek, doğru belediyecilik yapmak için iktidar partisinden olmak gerekmediğini kaydeden Başkan Kurt, “Biz Eskişehir'de bunu kanıtladık. Yerel yönetim ayrı bir sanattır. Yerel yöneticilik ayrı bir dostluk ilişkisi kurmak, ayrı bir ahbaplık ilişkisidir. Biz de onu yaptık. Sivrihisarlı hemşehrilerimizin hiçbir sıkıntısında onları yalnız bırakmadık. Biz burada birlikte yaşamak ve birlikte gelişmek zorundayız” diye konuştu. Kültür sanat ve eğitim alanlarında Odunpazarı’nda gerçekleştirdikleri çalışmaları anlatan Başkan Kurt, Odunpazarı’nda 8’i tam zamanlı olmak üzere 16 kreş açtıklarını söyledi. 2 kreş çalışmasının tamamlanmak üzere olduğunu dile getiren Başkan Kurt, Odunpazarı Belediyesi’nin kreşlerinde şu anda bin 200 çocuğun kreş eğitim aldığını vurguladı. Başkan Kurt, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: “Kreş, aslında bizim birinci derecede işimiz değil. Devletin yapması gereken işi, biz üstlendik. Devlet yapmayınca biz yapıyoruz. Yine aynı şekilde sosyal alanlarda ve diğer altyapı alanlarında da Odunpazarı Belediyesi ve diğer belediyelerimiz Türkiye'de parmakla gösterilen belediyeler arasında. O nedenle biz, bu işlere devam etmek istiyoruz. Yeniden desteklerinizi bekliyoruz.31 Mart'ta vereceğiniz oylarla Eskişehir'de düzgün belediyeciliğin devamını sağlamak elinizde.”

ARTIK BUNLARA DUR DİYECEĞİZ!

Eskişehirlilerin kentine güvendiğini söyleyen CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Av. Ayşe Ünlüce, “Eskişehir’de gezdikçe insanlarımız biraz daha umutlu geliyor. Burada Eskişehir’de bir şeylerin yolunda gittiği ve seçimden sonra da yine yolunda gideceğine dair bir güven var. Ben gerçekten bu ekibin bir parçası olmaktan çok mutluyum. 31 Mart yerel seçimlerinden sonra

mazbatalarımızı aldığımız gibi Kazım Kurt, Ahmet Ataç başkanlarımla birlikte bir gün dahi ara vermeden hemen çalışmalarımıza kaldığımız yerden devam etmek istiyoruz” dedi. Ülkede büyük bir umutsuzluk olduğunu, emeklilerin geçinmekte zorlandığını, gençlerin yurtdışına gitmeye çalıştıklarını ifade eden Ayşe Ünlüce, “Ülke yanıyor. Biz Kazım Başkanımızla beraber, Ahmet Başkanımızla birlikte gittiğimiz her yerde görüyoruz. Esnaf mutsuz, emekli mutsuz, gençlerimiz mutsuz. Özellikle emekliyi çok vurgulamak istiyorum. Çünkü gerçekten 10 bin lira ile geçinmek çok zor. Sanki maaşların sorumlusu Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) gibi davranıyorlar. ‘Ne yapalım EYT çıktı, sayı arttı biz yapamayız’ gibi bir hava yaratılıyor. Gençlerimiz yurtdışına yerleşmek istiyor, bu ülkeden kaçmak istiyorlar. Artık bunlara dur diyeceğiz” diye konuştu.

Başkan Kurt ve Ünlüce’nin ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getiren Sivrihisar Eğitim Vakfı Başkanı Bekir Kalır, Başkan Kurt ve Ünlüce’ye 31 Mart Yerel Seçimlerinde başarılar diledi.

Editör: Mustafa YILDIRIM