ADD Eskişehir Şube Başkanı Azmi Kerman Büyük Önder  Atatürk’ün ölüm yıl dönümü nedeniyle şu açıklamayı yaptı, "Büyük Önderimiz Atatürk’ü, aramızdan bedenen ayrılışının 83. yılında sonsuz sevgi ve özlemle anıyoruz. Atamız bedensel olarak aramızdan ayrılsa da düşünce ve ilkeleri ile her zaman, her koşulda yaşamaya devam edecektir.

            Büyük Kurtarıcımız yokluklar içinde, kan ve ateşten yeniden bir vatan, yeniden bir ulus yaratmıştır. Birinci Dünya Savaşı sonrası Atamızın önderliğinde Ulusal Kurtuluş Savaşı verilmiş, dünya tarihinde ilk kez emperyalizme diz çöktürülmüştür. Daha sonra savaştan çıkmış, her şeyini yitirmiş bir ulus, Büyük Atatürk’ün önderliğinde bağımsız, çağdaş, laik Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuştur. Yanmış ve yıkılmış bir ülkeden yeni bir Türkiye yaratmıştır.

            Büyük Atatürk’ü sağlığında suikastlarla, ihanetlerle yok etmeye çalışanlar, aramızdan ayrıldıktan sonra da O’nu yalanlarla, iftiralarla unutturacaklarını sandılar. Atatürk ilke ve devrimlerini yok etmeye çalıştılar. Ama tam tersine iç ve dış bedhahlar saldırdıkça büyüdü, yalancılar unutturmak istedikçe güçlendi. Çünkü haklıydı, ahlaklıydı, namusluydu, aldanmıyor, aldatmıyordu, bilimi rehber edinmiş, katıksız bir devrimciydi.

            Atatürkçü Düşünce Derneği olarak, tüm bu gelişmelere karşın her koşulda Atamıza ve eserlerine sahip çıkacağız.

            10 Kasım Çarşamba günü saat 9.00’da “Ata’ya Saygı” nöbetinde buluşuyoruz. Tüm halkımızı Vilayet Meydanı’na bekliyoruz."