Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce 1 Mayıs mesajında şunları söyledi; "1886’dan bugüne sömürüye karşı direnen işçilerin, bu uğurda bedel ödeyen emekçilerin mücadelesinde simgeleşen 1 Mayıs, alın teriyle ekmek mücadelesi veren işçilerimizin, emekçilerimizin sesini duyurduğu gündür.

İşçi sınıfının tek uluslararası bayramı, uluslararası birlik, dayanışma ve mücadele günü 1 Mayıs’ta herkes iyi bilmelidir ki; emek olmadan hakça paylaşım, özgürlük, demokrasi ve daha adil bir dünya mümkün değildir.

Elbette 1 Mayısların bayram tadında kutlanması hepimizin özlemidir. Ancak ne yazık ki; son yıllarda emekçilerin çalışma koşulları, ekonomik kriz ve enflasyonun erittiği maaşlar, emeklilik şartları, emekli olduktan sonraki sosyal hak ve kazanımlarının geriye gitmesi, gelecek kaygısı, yaşanan hak kayıpları ve en önemlisi de iş kazaları ile giden canlar ağır bir tabloya dönüşmüştür.

Ancak her türlü zorluğa rağmen siyasi görüşü ve ideolojisi ne olursa olsun, işçi ve emekçilerin birlikte hareket etmeleri şarttır. Emek en yüce değerdir. İşçiler, emekçiler için insan onuruna yaraşır çalışma koşullarının sağlandığı, emeğinin karşılığını aldığı, iş güvenliğinin sağlanarak iş kazalarının olmadığı 1 Mayıslar temenni ediyorum.

Başta şehrimizdeki emekçiler olmak üzere tüm işçilerin onurlu ve haklı mücadelelerini gönülden destekliyorum. Ülkemizin dört bir yanında bu uğurda mücadele verenlere bin selam olsun.

Emeğiyle üreten, alın teriyle yaşayan işçilerimizi, emekçilerimizi en kalbi duygularımla selamlıyor, her zaman yanınızda olmaya devam edeceğimi bilmenizi istiyorum.

Kurt, "Maliyetleri düşürecek formüller lazım" Kurt, "Maliyetleri düşürecek formüller lazım"

Bu duygu ve düşüncelerle umutlarımızın yeşerdiği, daha mutlu bir Türkiye hayalimize yürüdüğümüz bu dönemde, gür bir sesle ‘Yaşasın 1 Mayıs’ diyorum.

 

                                                                       AYŞE ÜNLÜCE

                                          ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI

Editör: Mustafa YILDIRIM