Son olarak Emek Mahallesinde bulunan Amigo Orhan Halk Merkezinde kadınlarla buluşan Başkan Kurt, kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutladı. Başkan Kurt, kadınlara kırmızı karanfil takdim etti. Kadınların sorunlarını ve taleplerini dinledi. Notlar alan Başkan Kurt, “Kadınları ve Çocukları Mutlu Bir Odunpazarı” için çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

Trio ETOSANAT Galerisi’nde Trio ETOSANAT Galerisi’nde

Amigo Orhan Halk Merkezindeki atölyelere katılan kursiyerler ve mahalle sakinlerinin yer aldığı buluşmada Başkan Kurt, kadınlarla bir süre sohbet etti. Kadınların sorunlarını, talep ve dileklerini dinleyen Başkan Kurt, notlar alarak; ilgililere yönlendireceğini söyledi. Başkan Kurt, kadınlara Odunpazarı’nda ve Emek Mahallesinde gerçekleştirdikleri çalışmaları anlattı.

“KENDİ AYAKLARI ÜZERİNDE GÜVENLE DURAN KADINLARIN SAYISININ ARTMASINI İSTİYORUZ”

Odunpazarı’nda kadınlar boş zamanlarını kaliteli geçirsin, yeni şeyler öğrensin ve aile bütçelerine katkıda bulunsun diye halk merkezleri açtıklarını kaydeden Başkan Kurt, “Odunpazarı’nda ekonomik bağımsızlığını kazanan, kendi ayakları üzerinde güvenle durabilen kadınların sayısının artmasını istiyoruz. Bunun içinde halk merkezleri açıyor, bu halk merkezlerinde atölyeler düzenliyoruz. Yeni şeyler öğrenin, üretin ve ürettiklerinizi de ekonomiye kazandırın diye çalışıyoruz. Odunpazarı’nda Kadınları ve Çocukları Mutlu Bir Odunpazarı için çalışmayı sürdüreceğiz” dedi.

“YOKSULLUKLA BOĞUŞAN HALK CEVABINI SANDIKTA VERECEK”

Türkiye’nin iyi yönetilemediğini vurgulayan Başkan Kurt, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: “Eriyen maaşlar, alım gücünün düşmesi, enflasyon, ekonomik kriz, hayat pahalılığı ve sonucunda da ödenemeyen faturalar. Biz de sizlerin bu sorunlarınıza bir nebze olsun destek olmak istiyoruz. Türkiye’nin yönetilememe sorunu var ve biz bu sorunu, el ele verip birlikte aşacağız. Bu nedenle 31 Mart’taki Yerel Seçimler çok önemli. Sorunu çözecek olan da yoksullukla boğuşan halk olacak ve cevabını sandıkta verecek ve iktidara bu böyle gitmez diyecek.”  

Editör: Mustafa YILDIRIM