Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ve CHP’nin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ayşe Ünlüce, Emirdağlılar Gecesine katıldı. Başkan Kurt ve Ünlüce, 31 Mart Yere Seçimlerinde Emirdağlılardan destek istedi.

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ayşe Ünlüce, Emirdağlılar Gecesine katıldı. CHP Eskişehir İl Başkanı Talat Yalaz, CHP Eskişehir Milletvekili İbrahim Arslan ve CHP’nin Emirdağ Belediye Başkan Adayı Barış Can’ın katıldığı gecede, birlik ve beraberlik mesajları verildi. Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım  Kurt, Emirdağlılar Gecesi’nin yapıldığı salonda büyük bir coşku ile karşılandı. Salonda bulunan masaları tek tek gezen Başkan Kurt, geceye katılan Emirdağlılar ile fotoğraf çektirdi. İlgileri, sevgileri ve ev sahiplikleri için Emirdağlılara teşekkür eden Başkan Kurt, Emirdağlılar Vakfı Başkan Yardımcısı Habip Umutoğlu’nun kendisine ‘Bu seçimi üç E kazanacak. Birisi enflasyon,  ikincisi emekliler, üçüncüsü Emirdağlılar’ dediğini anlattı.

“BİZ KENDİMİZİ EMİRDAĞLILARIN ADAYI, EMİRDAĞLILARIN BAŞKANI SAYIYORUZ”

Türkiye'de enflasyonun yüzde kaç olduğunu kimsenin bilmediğini söyleyen Başkan Kurt, “TÜİK de, Recep Tayyip Erdoğan da, piyasa da bilmiyor. Onun için enflasyonla mücadele etmek üzere Cumhuriyet Halk Partili belediyeler sosyal belediyecilik yapıyor. Aşevleri, Halk Marketler, halk ekmek fabrikaları, halk etler açıyor. Vatandaşın enflasyon karşısında ezilmemesi için her şeyi yapıyoruz. 2024 emekliler yılı, her şey emekliler için. 5 kere zam yaptılar emekli maaşları hala 10 bin lira. Ama Emirdağlılara gelince, Eskişehir'deki seçimi Emirdağlıların kazanacağı kesin. Çünkü biz kendimizi Emirdağlıların adayı, Emirdağlıların başkanı sayıyoruz. Siz de öyle kabul ederseniz 31 Mart'tan sonra Odunpazarı'nda Emirdağlı Kazım Kurt, Büyükşehir’de Emirdağlı Ayşe Ünlüce, Tepebaşı'nda Emirdağlı Ahmet Ataç başkan olacak. Kapımız Emirdağlılara her zaman açık.24 saat telefonlarımız açık ve her türlü etkinlikte Emirdağlı hemşehrilerimizle birlikte olmak en temel arzumuz” dedi. Bu seçimde Emirdağlılardan bir şey daha istediklerini belirten Başkan Kurt, Emirdağ Belediye Başkan Adayı Barış Can’ın belediye başkanı olarak seçilmesini istedi. Başkan Kurt, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: “Barış Can Emirdağ’da belediye başkanı olursa bu dört tane Emirdağlı sizi uçurur. Eskişehir'de yapılan sosyal belediyeciliği hepinizin görüyorsunuz. Halkçı belediyecilik gerçek belediyeciliktir. Biz halkın içindeyiz. Halkın sorunlarını biliyor ve onların sorunlarına çözüm üretiyoruz. Bu çözümleri gelin beraber üretelim. Gelin Emirdağlı derneklerle, vakıflarla, platformlarla birlikte yapalım. Birlikte çözelim.”

“ESKİŞEHİR'DE BİRÇOK KİŞİYE DOKUNMAK İSTİYORUZ”

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Av. Ayşe Ünlüce, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ve Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ile birlikte Eskişehir'de birçok kişiye dokunmak istediklerini belirterek, "Ahmet başkanımla Kazım başkanımla o günden bu yana sahadayız. Emirdağ’ın CHP Belediye Başkan Adayı Barış Can da aramızda. Emirdağ’ı kazanırsak kırsaldaki 13’üncü ilçemiz olacak. Bu dayanışmamız, bu birlikteliğimiz her zaman devam etsin. Bu birliktelik bize güç verecek" dedi.

“VAATLERİNİN HİÇ BİRİNİ GERÇEKLEŞTİRMEDİLER”

Konuşmasına “Salona sığmayan Emirdağlılar kararını vermiş ve Kazım Başkanımızın ve Ayşe Başkanımızın belediye Başkanı olması için gerekli iradeyi ortaya koymuştur, mesajını veriyor” sözleri ile başlayan CHP Eskişehir İl Başkanı Talat Yalaz, bir önceki yerel seçimlerde Emirdağlıların Kazım Kurt’a çok büyük bir desteği olduğunu söyledi. Bu desteğin 31 Mart Yerel Seçimlerinde de devam edeceğine inandığını kaydeden Yalaz, iktidarın genel seçimler öncesinde bulunduğu vaatlerin hiç birini gerçekleştirmediğine dikkat çekti. Yalaz, ekonominin gittikçe bozulduğunu kaydetti. Emeklilerin, emekçilerin ekonomik olarak çok zor durumda kaldığını belirten Yalaz, o nedenle de bu yerel seçimlerin iktidarı uyarı niteliği taşıdığına dikkat çekti. “Özellikle Cumhur İttifakına oy vermiş olan hemşehrilerimiz şapkalarını önüne koyup, düşünmek durumunda. Bu seçimlerde iktidara bir ikazda bulunmak zorundayız. Kendilerine çeki düzen vermeliler. Ülkeyi daha iyi yönetmek anlamında gerekli iradeyi ortaya koyabilmeliler” dedi. 

Küpeli’den Başkan Kurt’a hayırlı olsun ziyareti Küpeli’den Başkan Kurt’a hayırlı olsun ziyareti

“EMİRDAĞ’DA BİZ KAZANIRSAK ESKİŞEHİR'İ ÖRNEK ALACAĞIZ”

Sosyal belediyeciliği dünyaya tanıtan Eskişehir’de bulunmaktan mutluluk duyduğunu söyleyen CHP’nin Emirdağ Belediye Başkan Adayı Barış Can, “Eğer Emirdağ’da biz kazanırsak Eskişehir'i örnek alıp Emirdağ’ı yaşanabilir bir şehir haline getireceğiz. Emirdağ’a halkçı belediyeciliği getireceğiz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından sahneye çıkan Ramazan Çelik, sevilen şarkılarını Emirdağlılar için seslendirdi. 

Editör: Mustafa YILDIRIM