Her 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda makamını çocuklara bırakan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, bu sene de geleneği bozmadı. Başkan Kurt, makamını çocuklara bıraktı. Diğer senelerden farklı olarak bu 23 Nisan’da Başkan Kurt’un makamına 2 çocuk oturdu. Başkan Kurt ilk olarak makamını 8 yaşındaki Sücaaddin Veli İlkokulu 2’nci Sınıf öğrencisi Eymen Demirkol’a bıraktı.

ÇOCUK BAŞKAN: “YAŞANILABİLİR YARINLAR BIRAKALIM”

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un karşıladığı Demirkol, Başkanlık Makamına geçti. Başkan Kurt, minik öğrenci ile bir süre sohbet ettikten sonra makamını Demirkol’a devrederek, Odunpazarı Belediyesi’nin kendisine emanet olduğunu belirtti. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Başkanlık makamına oturan Demirkol,  önemli açıklamalarda bulundu. Konuşmasında çocuk istismarına dikkat çeken Demirkol, “Yaşanılabilir yarınlar bırakalım. Büyüklerime sesleniyorum, çocuk istismarını bırakın” dedi. Parkların güvenliğinin artırılmasını isteyen Başkan Demirkol, parklarda bazı yenilikler yapılmasını istedi. Başkan Demirkol, “Çocuklar daha küçükler, daha hayatı yaşamadılar. Onlar için daha güvenli bir hayat kurmak istiyorum” diye konuştu. Konuşmasından sonra Odunpazarı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Bilgen Perk’i arayan Başkan Demirkol, parkların çocuklar için güvenli hale getirilmesini istedi. 

Derneklerden Ünlüce'ye tebrik ziyareti Derneklerden Ünlüce'ye tebrik ziyareti

 

“DÜNYADA ÇOCUKLARIN BAYRAMI OLAN TEK ÜLKE BİZİZ”

Başkan Kazım Kurt ise program sırasında yaptığı konuşmada, “Dünyada çocukların bayramı olan tek ülke biziz. Bunun kıymetini, önemi bilmemiz lazım. Türkiye Cumhuriyeti’ni çocuklarımıza ve gençlerimize emanet eden Büyük Önder Atatürk’ün sizlere verdiği değerin bilincinde olmanız lazım. O’nun yolundan ayrılmadan, ülkemize yararlı yurttaşlar olmanız

lazım. Bu en önemli görevinizdir. Odunpazarı Belediyesi olarak, bu konu da gerekli olan tüm desteği sağlayacağız. Bu bizim en önemli görevimiz” dedi.

“23 NİSAN KUTLU OLSUN”

Başkan Kurt, bu 23 Nisan’da Lösemi’ye dikkat çekmek; lösemili ve onko çocukları yaşatmak için makamını LÖSEV’in kahraman çocuklarından 7 yaşındaki Nida’ya bıraktı. Çocuk Başkan Nida, törende yaptığı konuşmada şu sözlere yer verdi: “Hepinizi sevgiyle selamlıyorum. Bugün bizim bayramımız! Atamızın tüm çocuklara armağanı... LÖSEV Ailesi'nde umutla büyüyen bir çocuk olarak her günümüzün bayram gibi geçmesini diliyorum. Bugün olduğu gibi bizim için çabalayan büyüklerimize hepimiz adına teşekkür ediyorum. 23 Nisan kutlu olsun!”

LÖSEV Eskişehir İl Koordinatörü Yelda İlker, LÖSEV’in kahraman çocukları Nida ve Çınar ile birlikte Başkan Kurt’a, Lösemili Çocuklar Vakfı LÖSEV Yaşam sertifikası takdim etti.

Editör: Mustafa YILDIRIM