İYİ Parti İl Başkanı Eren Ekmen, 1 Mart Salı günü, bir dizi ziyaret için Eskişehir’e gelecek olan AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım’a seslenerek ‘ Eskişehir’e vaat edilen yatırımları ne zaman hayata geçireceksiniz?’ diye seslendi.

“Soyut Temelsiz Açıklamalar Yapılacak”

İYİ Parti İl Başkanı Eren Ekmen yaptığı basın açıklamasında, yarın Eskişehir’e gelecek olan AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım’a seslenerek kendisine bazı sorular yöneltti. “Bugüne kadar başta Sayın Cumhurbaşkanı olmak üzere, İlimize ziyarete gelen AK Partili Bakanlar ile AK Partinin ilimiz milletvekillerine, ilimize hizmet etmeleri için yaptığımız çağrılar ne yazık ki sonuçsuz kaldı” diyerek açıklamasına başlayan Ekmen, Yıldırım’ın, Eskişehir kamuoyuna yapacağı soyut, temelsiz açıklamalarla vatandaşın ağzına bir parmak bal çalıp gideceğini öngördüklerini savundu.

“Partinin Değil Eskişehir’in Soruları”

“Türkiye için çözüm, kaynak, üretemeyen, hiçbir alanı yönetemeyen AK Parti iktidarının Eskişehir için de bir şey yapmayacağını görüyoruz ama yine Eskişehir için çağrıda bulunmaktan da geri duramıyoruz” diyerek açıklamasını sürdüren Ekmen, Yıldırım’a bazı sorular yöneltti. Aktardığı soruların İyi Parti’nin değil Eskişehir halkının soruları olduğunu dile getiren Ekmen açıklamasında Binali Yıldırım’a şu sözlerle seslendi: “Kuzey ve Güney Çevre yolları için 2022 yılı yatırım programında ödeneğiniz var mı? Çevre yollarını hangi yılda bitirmeyi vaat ediyorsunuz? TÜLOMSAŞ’ın da taşınarak Organize Sanayi Bölgesinde Türkiye’nin ve dünyanın raylı sistem araçları üretim merkezi olabilecek, milli ve yerli yüksek hızlı tren setlerini üretilebilecek, yan sanayii ile birlikte binlerce insana iş ve ekmek kapısı olacak tesisleri kurmayı planlıyor musunuz? Planlamanız varsa yol haritanızın kilometre taşları haklarında bilgi verir misiniz? Eski Ulaştırma Bakanlığınız sırasında defalarca söz verip gerçekleştirmediğiniz, Eskişehir Organize Sanayini Gemlik Limanına bağlayacak demiryolu hattı temel atma töreni için daha kaç yıl bekleyeceğiz? Eskişehir Havalimanını, büyük kargo uçaklarının iniş ve kalkışına imkan sağlayarak bölgemizin  lojistik havalimanı haline getirecek inşaatların yapımı için ne düşünüyorsunuz? Ölüm yolu olarak anılan Seyitgazi-Kırka-Afyon, Eskişehir-Alpu-Mihallıççık, Eskişehir-Sarıcakaya ile yollarının yapılması için daha kaç kaza olması, kaç vatandaşımızın ölmesi, yaralanması, sakat kalması gerekiyor? İstanbul Yeni Kanal İnşaatı için kaynak bulan hükümetiniz neden Eskişehir’in küçük yatırımları için kaynak yaratamaz?”