1958 yılında Eskişehir’de doğdu. 1980 öncesi öğrencilik yıllarında politik gençlik hareketleri içinde yer aldı. Niğde, Aksaray, Kütahya, Eskişehir, Ankara illerinde 26 yıl Türkçe / Edebiyat öğretmenliği yaptı.

Tepebaşı’nda çocuklar geleceğe umutla bakıyor Tepebaşı’nda çocuklar geleceğe umutla bakıyor

1980 askeri darbesi sonrası yıllarda eğitim emekçilerinin ve kamu emekçilerinin sendikalaşma sürecinde çeşitli sorumluluklar üstendi. Eğitim Sen’in öncülü bir sendika olan Eğit Sen’in 1. dönem Eskişehir Şube Başkanlığı, Eğitim Sen 1. Dönem Genel Sekreterliği, ilk üç döneminde Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Genel Yönetim Kurulu (GYK) üyeliği görevlerinde bulundu.

Bir dönem (2006-2008) İnsan Hakları Derneği (İHD) Eskişehir Temsilciliği görevini üstlendi. 2007 yılında emekli oldu. Ülke genelinde faaliyet gösteren; Eskişehir merkezli Yaşam Bellek Özgürlük Derneği kurucuları arasında yer aldı (2008).  Ocak 2021- Ocak 2024 tarihleri arasında derneğin eş başkanlığı görevini yürüttü. Halen bu dernek bünyesinde “izleme, araştırma, raporlama, hak temelli gazetecilik” çalışmaları ile insan hakları savunuculuğu yapmaktadır.

Gençlik yıllarından başlayarak sol/sosyalist dergi ve gazetelerde, yerel gazetelerde “siyaset, ekonomi, sınıf mücadelesi, insan hakları…” temalı yazılar yazdı. Öğrencilik yıllarında çeşitli dergi ve gazetelerde şiirleri yayınlandı. Son dönem şiirlerinden bir bölümü Aralık 2023 tarihinde “Bir İsyandır Belki Derdimin İlacı” adıyla Dorlion Yayınları tarafından kitaplaştırıldı.

Kitap İnsancıl kitapevlerinden alınabileceği gibi “Babil, Emek, Amazon Türkiye, Oku Oku, İnsancıl, Trendyol, Hepsiburada, Kitantik, Kitapyurdu, İmge Kitabevi, Maltepe Kitapevi, Halk Kitapevi, Kitapseç, davudkitap, Nadir Kitap, Kitap Sahaf, KitapStore, Ekin Yayınevi, Mercankitap, Sarıyazgı…” sitelerinden de temin edilebilir.

Editör: şenay Yıldırım