Saffet Erde Turan, Ufuk Özek, Metin Balı, Alper Kayar ve Av.Hüseyin Göçmen Heyet adına söz alan Saffet Erde Turan; Eskişehirsporumuz’un sezon boyunca göstermiş olduğu istikrarlı performanstan dolayı memnun olduklarını, lig yeni başlıyor söylemlerinin yerine artık yüksek ses ile şampiyon biz olacağız dememiz gerektiğini ve bu bunu bütün şehir olarak yapmamız gerektiğini  vurguladı.

Büyük organizasyonda Eskişehir’de yer alacak Büyük organizasyonda Eskişehir’de yer alacak

Saffet Erde Turan; Bu hususta şehrin kenetlenmeye ihtiyacı olduğunu ve eskiden neredeyse her sokakta esnafımızın sokak aralarına açtığı Eskişehirspor bayraklarının tekrardan açılmasının, balkonlarımıza Eskişehirspor bayrağını asılmasının vakti geldiğini belirtti. BKŞ Derneği yöneticisi Saffet Erde Turan sözlerini şöyle tamamladı: “İlk adım olarak 10 Aralık’ta defnettiğimiz Eskişehirsporumuz’un emektar aşçısı Hasan Anasız anısına Boğazın Kırmızı Şimşekleri Derneği Başkanı Selahattin Erdoğan tarafından tasarlanan ve derneğimiz tarafından  yaptırılan #ŞampiyonBizOlacağız yazılı masa örtülerini heyet ile birlikte yemekhaneye sermek istiyoruz’’

Heyetten söz olan Sini Börek Eskişehir işletmecisi Alper Kayar meclis üyesi olduğu Ticaret Odası’nda da Eskişehirspor’u ana gündem de tutmak için çalışacaklarını belirtti. BKŞ Derneği heyeti, yaklaşan yerel seçimlerde de aday olacak ve şehri yönetmeye talip olanların Eskişehirspor sevdalısı insanlar olmasının en büyük temennileri olduğunu da aktardı.

Eskişehirspor başkanı Erkan Koca, ziyaretten son derece memnun kaldıklarını belirterek şunları söyledi: ‘’İstanbul’un göbeğinde şanlı bayrağımızı dalgalandıran Boğazın Kırmızı Şimşekleri Derneği’nin kulübümüze destekleri bizleri her zaman mutlu ediyor ve güç veriyor. Eskişehirspor’u gerçekten seven insanlar birlik ve beraberlik içinde olduğu sürece Eskişehirspor’un layık olduğu yerlere gelmesi daha da hızlanacaktır. Söz verdik, sözümüzü tutacağız. Şampiyon biz olacağız!”dedi.

Editör: Mustafa YILDIRIM