İYİ Parti İl Başkanı Serdar Ulucan, 21 Mayıs’ın Çerkes soykırımının sembol tarihi olduğunu belirterek, “Gerçekte Çerkesler tek bir soykırıma uğramamış, Rus emperyalizminin çizmeleri altında nice katliamlar, zulümler ve soykırımlara maruz kalmıştır.” dedi.

Büyük Çerkes Soykırımının üzerinden tam 160 yıl geçmesine karşın, yaşanılan acılar hala dün gibi taze olduğunu ifade eden Ulucan, “Çerkesler yok olmamak için yıllarca düşmanla savaşan yiğit savaşçılardır. Bugün 1864 Büyük Çerkes Soykırımını anarken, milyonlarca şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.” şeklinde konuştu.

31 Mart yerel seçimlerinden sonra, sandık güvenliği ve demokrasinin en doğru şekilde işletilmesi için sandıklarda görev alan memur ve parti üyelerine ödemeler yapıldığını aktaran Ulucan, şunları söyledi: “Fakat bazı vatandaşlarımızdan gelen bilgilere göre seçimden önce YSK’nın kamuoyu ile paylaştığı, basında da yer alan ücretler ile alakası olmadığı, bütün siyasi parti üyelerinin eksik ödeme aldığını gözlemledik. Böylesi basit bir durumda bile YSK’nın bu tutarsızlığı bizleri derinden üzmüş olup, yakın zamanda açıklanan tasarruf tedbirleri kapsamında açıklanan paketlerinde bu ve buna benzer akılla açıklanamayan şeyler olduğunu amacın tasarruf değil, yıllardır yapılan yanlış politikalar sonrasında, içinden çıkılmaz bir hal alan durumun üstünü örterek, kendi yanlışlarını yine her zaman olduğu gibi vatandaşın cebinden çıkartmaktır.”

Vatandaş Arefe günü kurban pazarına akın etti Vatandaş Arefe günü kurban pazarına akın etti

Her gün kepenk kapatan ve kendine can suyu arayarak, ayakta durmaya çalışan esnafın da dayanacak gücü kalmadığını belirten Ulucan şöyle konuştu: “Esnaf kefalet kooperatiflerinden  can suyu olarak yüzde 1 faiz ve 60 ay vade ile almış oldukları kredilerinin düzenli taksit ödemelerini yaptıklarında, anlamsız bir şekilde geri ödeme faiz oranının yüzde 3,4 oranına yükseltildiği haberini almış, bütün ödeme planları ticari hesapları alt üst olmuştur. Plansız programsız yapılan bu değişikler kendi kendini çevirmeye çalışan küçük esnafa büyük bir darbe vurmuş ve resmen kepengini kapat git denilmiştir. Yapılan bütün yanlış politikaların faturalarının her defasında millete çıkartılmasına artık bir dur denilmelidir.”

Editör: şenay Yıldırım