Gökkuşağı kafeler çok seviliyor Gökkuşağı kafeler çok seviliyor

Tepebaşı Belediyesi’nin, Sakin Okul Eğitim Kültür ve Sanat Derneği ile birlikte hayata geçirdiği Yeryüzü Ekoloji Okulu Projesi, kentte yaşayan insanlar ve özellikle çocuklar için deney, gözlem ve eğitim alanları sunmayı sürdürüyor.

Tepebaşı Belediyesi Hizmet Binası yanında hazırlanan alanda faaliyetlerini gerçekleştiren Yeryüzü Ekoloji Okulu; doğayla ilişki kurmayı, doğaya erişimi, bir arada yaşama kültürünü, sürdürebilirliği, yerel ekosistemle oynamayı, toplumsal aktivizmi, mekanı tanımayı ve mekan bilincini ön plana çıkarmayı amaçlıyor.

Bu kapsamda düzenlenecek olan Doğa ve Orman Uygulamaları Atölyesi de 24 Temmuz – 25 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Atölyede doğayı tanımak, doğa gözlemi ve duyusu geliştirme, geri dönüşüm ve el becerisi gibi konular işlenecek. 5 hafta sürecek olan atölyenin kayıtları 17-21 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Kontenjanın sınırlı olduğu atölye hakkında detaylı bilgi almak ve kayıt işlemleri için, Tepebaşı Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne, 0 (222) 221 4000 / 3087 numaralı telefondan ulaşılabiliyor.