Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ESKİ), çocuklara İçme Suyu Arıtma Tesisleri’nde bilinçli su kullanımı eğitimi verdi.

 

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ESKİ), Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Çocuk Hakları Birimi yaz okulu atölyelerine katılan çocukları İçme Suyu Arıtma Tesisleri’nde misafir etti.

Küçük adam Fox Tv’de Çağla Şikel’in konuğu oldu Küçük adam Fox Tv’de Çağla Şikel’in konuğu oldu

7 - 14 yaş gurubundaki çocuklara; bilinçli su kullanımı, suyun canlı hayatı için önemi, su kaynaklarının korunması, içme ve kullanma suyunun geçtiği aşamalar ve su tasarrufu konularında eğitim verildi.

Eğitim sonunda İçme Suyu Arıtma Tesislerini gezen öğrencilere, kullanılan içme suyunun evlere ulaşmadan önce hangi aşamalardan ve nasıl bir arıtma sisteminden geçtiği anlatılarak gözlem yapmaları sağlandı.

Eğitime katılan çocuklar su tasarrufu ve bilinçli su kullanımında üzerlerine düşen görevleri yerine getireceklerini söylediler.

Eğitim sonunda çocuklara ESKİ’nin çocuklar için hazırladığı "Geleceğimiz Susuz Kalmasın" adlı boyama kitabı hediye edildi.