Deprem bilincinin oluşturulması ve depremlere yönelik hazırlıklı olunması amacıyla 1-7 Mart Deprem Haftası kapsamında dördüncü sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen “Deprem Farkındalık Atölyesi” ile günlük yaşamda hayat kurtaracak bilgiler aktarıldı.

  Büyükşehir Belediyesi Afet İşleri Dairesi Başkanlığı ve Çocuk Hakları Birimi iş birliğiyle gerçekleşen atölyede Afet İşleri Dairesi Başkanlığı eğitmen personeli tarafından deprem oluşumu, ülkemiz Türkiye’nin deprem tehlike haritası ve deprem öncesi, sırası, sonrasında alınması gereken bireysel önlemler hakkında bilgilendirme yapıldı.

Çağdaş Hekim Grubu adaylığını açıkladı Çağdaş Hekim Grubu adaylığını açıkladı

     Öğrenciler grup çalışması ile deprem çantası etkinliği oyunu ile çanta içinde bulunması gereken malzemeleri eğlenerek öğrendi. Atölye sonunda her evde bir acil durum çantası bulunmasına önem veren Afet İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından öğrencilere acil durum çantası hediye olarak verildi. Öğrenci velileri de, depreme yönelik farkındalığın arttırılması amacıyla gerçekleştirilen etkinlik için Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ve Afet İşleri Dairesi Başkanlığı yetkililerine teşekkür ettiler.

Editör: Mustafa YILDIRIM