Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ESKİ), öğrencilere suyun önemini anlatmaya devam ediyor.

   ESKİ Genel Müdürlüğü Halkla İlişkiler Birimi, Eti Maden İşletmeleri İlkokulu, Hacı Feride Koruyucu İlkokulu ve Korgeneral Lütfü Akdemir İlkokulu öğrencilerini tesislerinde misafir ederek, Vali Mehmet Kılıçlar Anaokulu 4 ve 5 yaş grubu öğrencilerini de okullarında ziyaret ederek bilinçlendirici su eğitimi verdi. Verilen eğitimlerde suyun önemi, bilinçli su tüketimi, suyun geçtiği aşamalar ve su tasarrufu konuları anlatıldı.

      ESKİ İçme Suyu Arıtma Tesislerini ziyaret eden okul grupları, musluklardan akan suyun nasıl ve hangi aşamalardan geçtiğini gözlemlerken, Vali Mehmet Kılıçlar Anaokulu öğrencileri yapılan “Basit Filtre Deneyi” ile kirli suyun arıtılması hakkında bilgi sahibi oldular.

Aksoy, Kışlalı, Mumcu devrim şehitleri unutulmadı… Aksoy, Kışlalı, Mumcu devrim şehitleri unutulmadı…

     Verilen eğitim sonrasında çocuklara, su tasarrufunu destekleyici görev çizelgeleri ve gelecek nesillerden emanet olan suyun bilinçli tüketimi için çevrelerinde daha aktif olmalarını desteklemek amacıyla, su kahramanı rozetleri hediye edildi.