Eskişehir Kadın Platformu Ulusal Kurtuluş Savaşımızın Önderi Büyük Devrimci Mustafa Kemal Atatürk aramızdan ayrılışının 83. yılı nedeniyle Atatürk Anıtı’na çelen sunarak saygı duruşunda bulundular.

Eskişehir Kadın Platformu adına Fatma Ader şunları söyledi; “Bedeni aramızdan ayrılsa da; devrimleri, ilkeleri ve hedefleriyle O bize önderlik etmeye, bizim pusulamız olmaya devam ediyor.

 İnsanlık var oldukça da devam edecektir. Atatürk, Türk Ulus’unun bağımsızlık ve özgürlük tutkusunu harekete geçirerek, ülkemizi parçalamak isteyenlere karşı büyük bir zafer kazanmış; askeri zaferini, kurduğu Cumhuriyet ve yaşama geçirdiği devrimlerle taçlandırmıştır. Atatürk, başarıları, eserleri ve geleceğe dönük yüksek öngörüsüyle Türk ulusunun yazgısını ve tarihin akışını değiştirmiş ve insanlığın yetiştirdiği büyük kişilikler arasındaki unutulmaz yerini almıştır. Ulusumuzun ışık kaynağı, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, aydınlık Türkiye’nin sembolü, büyük devrimci ve düşünce adamı Yüce Atatürk’ün yurttaşlarımızın gönlündeki erişilmez yeri hiçbir zaman değişmeyecek, değiştirilemeyecektir.

10 Kasım, Türk Milleti için Atatürk’ü anma günü olduğu kadar, aynı zamanda O’nun ideallerini gerçekleştirme konusundaki kararlılığı ve azmi gösterme günüdür. Hiç kimsenin şüphesi olmasın ki; emperyalizm ve yerli işbirlikçilerine karşın, aklın ve bilimin önderliğinde, Ulu Önder’in devrimleri doğrultusunda Cumhuriyeti daha iyi bir geleceğe taşıma azim ve kararlılığımız güçlenerek devam edecektir. Bugün, Cumhuriyetimizin değerleri etrafında kenetlenerek birlik ve beraberliğimizi koruma, Cumhuriyet‘in kazanımlarını, Atatürk ilke ve devrimlerini gelecek nesillere aktarma sorumluluğu ile büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk‘ü aramızdan ayrılışının 83. yılında saygı, minnet ve özlemle anıyoruz.”