Kumru, “Eskişehir toprakları ve ormanlarını Akbelen olmaması için mücadele edeceğiz.

Geçtiğimiz yıllarda şehrimizin uzun yıllardır Kaymazda siyanürle altın çıkartma faaliyetleri sürdürülen altın madenleri ocaklarına karşı mücadelemiz sonrası ise bölgenin tarımsal değeri açısından son derece önemli olan Alpu ovasına Kömürlü Termik Santrali hayata  geçirilme çalışmalarını durdurmak için şehrimizde vatandaşlarımız, stklarımız, belediyelerimiz  ve basınımızla topyekün başarılı bir mücadeleye imza attık.

Son olarak  ülkemizin bir çok yerinde çevre katliamlarına imza atması ile gündeme gelen Cengiz Holding’e bağlı Eti Bakır Aş. Atalana Alpagut Altın Gümüş Maden ocağı ve Cevher zenginleştirme (yığın linç göleti siyanürle altın çıkartma ) su temini göleti için çevre şehircilik ve İklim değişikliği bakanlığına başvurusunu yapmış durumda . Akbelen ve ülkemizin bir çok yerinde olduğu gibi bu bölgede orman arazileri başta olmak üzere su kaynaklarımıza meralara kısacası o bölgedeki tüm canlıların florasını ve yaşam kaynaklarını yok edecektir.Malum şirketin başvurusunda dikkat çeken 20 yıl bölgede maden arama  faaliyetleri yapması ve 542 hektarlık bir orman alanı yok edilmesinin karşı karşıya olmasınıdır .

MADEN DEĞİL SÖZ VERDİĞİNİZ PROJELERİ HAYATA GEÇİRİN

Hükümet yetkilileri ,Çevre yollarımız (Güney Kuzey çevre yolları), hava alanı ,öğrencilerin barınma ve ekonomik sorunları  şehrin gelişim planlamaları  engellemelerini çözmeye çalışmaları gerekirken ve bu konularda sözler verilmişken yine şehrimize çevre  talanı   sorunları  ile karşı karşıya bırakmak için sessizliğe bürüneceklerdir .

Bu senaryoyu ALPU KÖMÜRLÜ SANTRAL planlanmasında yaşadık ve gördük bizler bu mücadelenin peşini bırakmayız ve özellikle  şehrimizin doğal kaynaklarımızın ve  çocuklarımıza temiz yaşanılabilir ve yenilebilir enerji projelerin hayata geçmesi için elimizden gelen mücadeleyi vereceğiz.

Evlilik Sözleşmesi Nedir? Evlilik Sözleşmesi Nedir?

ŞEHRİMİZİN AKP VEKİLLERİ NE DÜŞÜNÜYOR.

Son olarak  özellikle Cengiz Holding ve onunla her projede işbirliği gerçekleştiren hükümet yetkilileri  seslenmek isterim ,şehrin Akp milletvekilleri  görüşlerini ne olduğunu bizlerle ve kamu oyu ile paylaşmalarını istiyoruz ve bekliyoruz.”

Editör: Mustafa YILDIRIM