Portekiz’den Türkiye’ye dönen Sümeyye Boyacı Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübünün sporcusu Sümeyye Boyacı, sabah saatlerinde Büyükşehir Belediyesinde yapılan karşılama sonrası akşam saatlerinde de Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlendiği organizasyonla Eskişehirliler ile buluştu.

       Porsuk Çayı’nda düzenlenen bot gezisinde Eskişehirlileri selamlayan Sümeyye’ye sevgi gösterilerinde bulunan ve ellerinde Türk bayrakları bulunan vatandaşlar, “Türkiye seninle gurur duyuyor”, “Eskişehir seninle gurur duyuyor” tezahüratlarıyla Sümeyye’yi alkış yağmuruna tuttu.

        Köprübaşı’nda yaşanan buluşmada sevgi gösteriyle karşılanan Sümeyye de altın madalyasıyla Eskişehirlileri selamladı. Gezi sırasında Sümeyye’ye Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce, Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Nuray Akçasoy, Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Oğuzhan Özen, Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Mehmet Ali Çeliksoy, Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü ve Milli Takım Yüzme Antrenörü Mehmet Bayrak, Antrenör Yardımcısı Gündüz Çağlar Alsan, Spor Kondisyoneri Tolga Erol, belediye ve Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü yetkilileri eşlik etti.

        Başkan Yılmaz Büyükerşen de Köprübaşı İskelesi bölgesindeki bot üzerinden Eskişehirlileri selamlayan Dünya Şampiyonumuz Sümeyye Boyacı’yı beraberindeki heyet ile birlikte alkışlayarak kutladı.

          Duygularını dile getiren ve muhteşem karşılamalar için teşekkür eden milli yüzücü Sümeyye Boyacı da, "Büyükşehir Belediye Başkanımız Yılmaz Büyükerşen başta olmak üzere kulübüm, antrenörlerimiz, belediye görevlilerimiz, tüm Eskişehir’e çok teşekkür ederim. Portekiz’den İstanbul’a indiğim andan beri sevginizle beni çok mutlu ettiniz. Bu madalya Eskişehir’imize, ülkeme armağan olsun” dedi.

Müzikler ve meşaleler eşliğinde yapılan Porsuk’taki bot gezisi sırasında vatandaşlar  bu özel anları cep telefonları ile görüntüleyerek ölümsüzleştirdi.