Tepebaşı Belediyesi, “Altın Ayaklar” projesiyle bir ilke daha imza atarak Türk futboluna değer katan isimleri, Eskişehirspor’un efsanelerini yaşatmaya devam ediyor. 20 Ekim 2012’de Futbolumuzun unutulmaz isimleri, ayak ve el izleriyle ölümsüzleştirildi.

Tepebaşı Belediyesi Altın Ayaklar projesi ile Türk futboluna değer katan isimleri, Eskişehirspor’un efsanelerini yaşatmaya devam ediyor.

Proje ile futbolumuzun unutulmaz isimleri, ayak ve el izleriyle ölümsüzleştirildi. Tepebaşı Belediyesi'nin sürdürdüğü çalışmalar neticesinde, futbol tarihimizin unutulmaz kramponlarının ayak izleri, file bekçilerinin ise el izleri alınarak Eskişehir'in en işlek yerlerinden biri olan Espark AVM önündeki alanda yer alıyor.

Trafik güvenliği için  gece gündüz mesai Trafik güvenliği için gece gündüz mesai

Efsaneler Altin Ayaklar Ile Yasatiliyor (2)

Efsane futbolcuların ayak ve el izlerinin futbol severlerin izlenimine açıldığı proje, 2012’den bu yana beğeni toplamayı ve ülke genelinde ses getirmeyi başardı. Proje Eskişehir’de vatandaşların takdirini toplarken, şehir dışında da birçok organizasyondan davet alarak kendisine yer buldu. Proje kapsamında ayak, el izi sergilenen unutulmaz futbolcular arasında başta Eskişehirspor’un efsane takımında yer alan futbolcular olmak üzere, Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor gibi Türk futbolunun önde gelen kulüplerinin futbolcuları bu projeye dahil edildi.

Eskişehirsporlu Fethi Heper, Sinan Alağaç, Abdurrahman Temel, İhsan Şahinkol, Faik Şentaşlar, Burhan Tözer, İsmail Arca, Nihat Atacan, İlhan Çolak, Ender Konca, Taşkın Yılmaz, Mümin Kasap, Süreyya Özkefe, Vahap özbayar, Hakkı Aygün, Ayhan Aşut, Burhan İpek, Halil Güngördü, Orhan Aydıngör, Kamuran Yavuz, Ediz Bahtiyaroğlu gibi futbolcuların yanı sıra Amigo Orhan da projede ile ölümsüzleşti. Eskişehirspor ile birlikte Beşiktaşlı Süleyman Seba, Fenerbahçeli Lefter Küçükandonyadis, Galatasaraylı Metin Oktay ve Trabzonsporlu Şenol Güneş de vefa projesinde yer alan isimlerden.

Editör: Mustafa YILDIRIM