(FOTOĞRAFLI)
Ertuğrul Altınel
HABER / FOTOĞRAF: ERTUĞRUL ALTINEL – ESKİŞEHİR
Emirdağlı gurbetci yazar Rüstem Çekiç ‘Emirdağ Belçika- Türkiye Anıları’ adlı kitabını Eskişehir’de kitaplaştırdı. Belçika’da 50 yıl çalıştıktan sonra 2019’da emekliye ayrılarak Eskişehir’e yerleşen Emirdağlı yazar Rüstem Çekiç, kronolojik bir sıra dahilinde anılarını, ‘Emirdağ Belçika- Türkiye Anıları’ kitabında topladı.
Emirdağlı yazar Rüstem Çekiç’in; çocukluğundan başlayarak okul hayatı, çıraklıkları, Belçika’ya göçü gibi pek çok konuyu yaşanmışlıkları, gözlemleri ve yorumlarını da ekleyerek doğal, sade ve akıcı ifadelerle okuyucularına sundu.  ‘Emirdağ Belçika- Türkiye Anıları’ kitabı; yazarın dostları, hemşerileri arasından yoğun bir ilgi topladı. Emirdağlı yazar Rüstem Çekiç’in ‘’Emirdağ Belçika Türkiye Anıları’’ adlı kitabı 320 sayfa olup 120 başlığı ihtiva etmektedir. Kitap; ağızlar, göç, gurbet, folklor, örf ve adetler konularında araştırma yapan akademisyen ve yazarlara kaynak olma özelliği taşımaktadır.

Cansu Nihal Akarsu Quintet’ten  Olağanüstü Konser Cansu Nihal Akarsu Quintet’ten Olağanüstü Konser

Emirdağlı yazar Rüstem Çekiç kitabıyla ilgili yaptığı açıklamada, ‘’Anılarımı, gençlere örnek olmak, hayatın acı-tatlı yönlerini göstermek, kararlı ve azimli olmak gibi tutum ve davranışları benimsetmek, önemini kavratmak için yazdım’’ dedi.