ERİAD Gençlik Kurulu tarafından hayata geçirilen  "Rumeli’den Anadolu’ya Göç Fotoğraf Sergisi" ve ESOGÜ Sanat Tasarım Fakültesi Görsel Sanatlar Bölümü tarafından Prof. Dr. Deniz Korkmaz’ın sanat danışmanlığında gerçekleştirilen "Göç Temalı Resim Sergisi" açılışına Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Celalettin Kesikbaş, Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, ERİAD Başkanı Rüştü Şentuna, Eskişehir Muhacir Dernekleri Federasyonu Başkanı Kadri Ay, Erbalder Başkanı Neziha Bilen'in yanı sıra çeşitli oda, STK temsilcileri ile çok sayıda davetli iştirak etti. 

  28 Ekim tarihine kadar açık kalacak serginin açılış konuşmasını yapan ERİAD Gençlik Kurulu Başkan Yardımcısı Merve Bölükbaşı Vapur Rumeli göçmenlerine, göç hikayelerine, kültürel zenginliklerine değinerek, göçün sadece coğrafi bir değişim olmadığını, yaşamların, kültürlerin, alışkanlıkların değiştiğini belirtti. Sergide yer alan eserlerin anılar, duygular, deneyimlerle harmanlanarak yapıldığını söyleyen Bölükbaşı, bu hikayelerin gelecek nesillere aktarılması gerektiğini söyledi. 

Çocuklar ve yetişkinler için latin dansları kursu başlıyor Çocuklar ve yetişkinler için latin dansları kursu başlıyor

 Başkanları bir araya getiren bu sergilerin çok önemli ve köklü mesajlar verdiğine dikkat çeken ERİAD Başkanı Rüştü Şentuna sergide emeği geçen ERİAD Gençlik Kurulu ve Sanat Danışmanı Prof. Dr. Deniz Korkmaz'a teşekkürlerimi sunuyorum. Cumhuriyet ve Sanat paydasında bizlerle çok örnek bir iş birliğine imza atan ve bizi hiç yalnız bırakmayan Tepebaşı Belediyesi ve değerli Başkanımız Ahmet Ataç'a, Camiamızın değerli temsilcileri olan Sanayi Odası Başkanımız Celalettin Kesikbaş ve Ticaret Odası Başkanımız Metin Güler'e, 15 Kültür derneğimizin bağlı olduğu Eskişehir Muhacir Dernekleri Federasyon Başkanımız Kadri Ay'a, ERBALDER Başkanımız Neziha Bilen'e de ayrıca şükranlarımı sunmak istiyorum. 100. Cumhuriyet yılını elimizden gelen her vesile ile yaşamaya, yaşatmaya devam edeceğiz. Sergilerimiz 28 Ekim'e kadar açık olacak. İmkânı olan herkesi bu değerli sergileri ziyarete davet ediyorum diye konuştu.