İstanbul Harbiye'de Güvenilir Hukuki Destek: Boşanma ve İş Hukuku Avukatınız İstanbul Harbiye'de Güvenilir Hukuki Destek: Boşanma ve İş Hukuku Avukatınız

Tepebaşı Belediyesi ile Odeabank iş birliği ile ‘Eşit Masallar’ tiyatro oyunu Eskişehirli çocuklarla buluşacak.

Tepebaşı Belediyesi, çocukların kültürel ve sanatsal etkinliklerle içi içe olmaları için çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

Bu kapsamda Odeabank tarafından geliştirilen ve kadın-erkek eşitliği bakış açısıyla yeniden yorumlanan masallardan uyarlanan “Eşit Masallar” tiyatro oyunu Eskişehirli çocuklar ve tiyatro severlerle buluşacak. Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde 13 Kasım Pazartesi günü 2 gösterim şeklinde gerçekleşecek oyuna 5 yaş ve üzeri çocuklar katılabiliyor. İlk gösterim saat 11.30’da, ikinci gösterim ise saat 14.00’te gerçekleşecek. Çocuklara ara tatil hediyesi olarak sunulacak ve ücretsiz davetiyeli olan gösterim için biletler Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nden temin edilebilecek.

Kalıplaşmış yargılar yıkılıyor

Eşit Masallar projesindeki kahramanlar Sindirella, Rapunzel, Pamuk Kalpli Prens ve Yedi Cüceler, Kırmızı Başlıklı Kız ve Kurbağa Prens bu kez bir tiyatro oyunu olarak kaleme alınan yeni maceralarında kalıplaşmış yargıları yıkıyor. Beş masalın kahramanlarının aynı sahnede buluşacağı oyunda, yeniden yorumlanan hikâyelerle toplumsal cinsiyet eşitliği, doğa ve çevre konularına dikkat çekiliyor.