Eskişehir Anadolu Rotary Kulübü üyeleri Anıtkabir’i ziyaret etti. Rotaryenler yeni döneme Atatürk’ün huzurunda başladılar.

Yeryüzü Ekoloji Okulu’nda Zeka Oyunları Atölyesi Yeryüzü Ekoloji Okulu’nda Zeka Oyunları Atölyesi

Rotaryenler yeni döneme Atatürk’ün huzurunda başladılar. Eskişehir Anadolu Rotary Kulübü Başkanı M.Cem Alaybeyoğlu, Eskişehir Rotary Kulübü Başkanı Çağdaş Sermet, Eskişehir Gordion Rotary Kulübü Başkanı Mesut Akavioğlu, Yazılıkaya Rotary Kulübü Başkanı Ceyhan Kükrer, Yunus Emre Rotary Kulübü Başkanı Serkan Kavalcıoğlu ile Eskişehir'den Rotaract ve Interact Kulüp Başkanları, eşleri ve çocuklarıyla birlikte Aslanlı Yol'dan yürüyerek Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün huzuruna çıktılar.  Atatürk'ün mozolesine çiçek bırakılırken, saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu. Rotaryenler, daha sonra Anıtkabir özel defterinin bulunduğu, Misak-ı Milli Kulesi’ne geçtiler.

Gençlerle birlikte var gücümüzle çalışıyoruz

Eskişehir Anadolu Rotary Kulübü yeni dönem Başkanı M. Cem Alaybeyoğlu yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Yüz yıldan uzun bir süredir toplumsal sorunlara duyarsız kalamayan Rotaryenler, şehrimizde de ‘kendinden önce hizmet’ felsefesi ile toplum ihtiyaçlarına cevap verme gayretindedirler.  Akıl ve bilimi en büyük yol gösterici olarak kabul eden bizler, Atamızın geleceği emanet ettiği gençlerimizle, yani Rotaract ve Interactlarımızla birlikte, toplumumuzun daha medeni, daha barışçıl, daha adil ve daha müreffeh bir toplum olabilmesi için var gücümüzle çalışıyoruz, çalışmaya devam edeceğiz.”