Eskişehir'in Eğitim Markası Etkin Kolej'den Ödüllü Bursluluk Sınavı  Eskişehir'in Eğitim Markası Etkin Kolej'den Ödüllü Bursluluk Sınavı 

Avrupa Uluslararası Eğitim Birliği (EAIE) tarafından her yıl farklı bir Avrupa kentinde gerçekleştirilen EAIE Uluslararası Eğitim Konferansı ve Fuarı (The 33rd Annual EAIE Conference and Exhibition) 26-29 Eylül 2023 tarihleri arasında yaklaşık 100 farklı ülkeden 6 bin 700 kişinin katılımıyla Hollanda’nın Rotterdam şehrinde düzenlendi. 33’üncüsü düzenlenen Uluslararası Eğitim Fuarı'na ESTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yunus Özdemir, Uluslararası İlişkiler Birimi Müdürü Prof. Dr. Saye Nihan Çabuk, Birim Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Gülsüm Karaman ve Öğr. Gör. İlknur Özkan ile katılım sağladı.

Yükseköğretimde uluslararasılaşma, kalite, işbirliği ve bunun gibi konularla ilgili çalıştay, seminer ve etkinliklerin yer aldığı fuarda ESTÜ, önceden işbirliği içinde olduğu üniversitelerle işbirliğini geliştirme konularında temaslarda bulundu ve dünyanın farklı ülkelerinden fuara katılım gösteren üniversitelerin temsilcileriyle farklı alanlarda yeni işbirlikleri için görüşmeler yaptı. Bu yıl 33’üncüsü düzenlenen EAIE Konferansı'nın ve Eğitim Fuarı'nın yükseköğrenimin uluslararasılaştırılması, işbirliklerinin artırılması, çerçevesinin genişletilmesi ve uluslararasılaşmada kaynak sağlamada önemli bir etkinlik olduğunu belirten Rektör Yardımcısı Yunus Özdemir, fuarda gerçekleştirdikleri işbirliği görüşmelerinin oldukça verimli geçtiğini, hem öğrenci-öğretim üyesi hareketliliği hem de ortak araştırma ve proje işbirlikleri çerçevesinde olumlu sonuçlanan görüşmeler yapıldığını ifade etti.
(EE-NSO-Y)