Çeşitli temaslarda bulunmak için Eskişehir’e gelen Ukrayna Ankara Büyükelçisi Vasyl Bodnar ve Fastiv Belediye Başkanı Mykhailo Netyazhuk, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret etti.

Ukrayna Büyükelçisi Vasyl Bodnar, Fastiv Belediye Başkanı Mykhailo Netyazhuk ve beraberindeki heyeti makamında ağırlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, nazik ziyaretleri için büyükelçi ve beraberindeki bürokratlara teşekkür etti. Odunpazarı Belediyesi ile Aralık ayında imzalanan protokol kapsamında Fastiv Belediyesinin kardeş belediye olmasından büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Başkan Büyükerşen, Eskişehir ile Ukrayna arasındaki dostane ilişkilerin süreceğini de sözlerine ekledi.

Eskişehir’e gelmenin çok uzun zamandır hayali olduğunu ifade eden Ukrayna Büyükelçisi Vasyl Bodnar, “Bugün bir hayalim gerçek oldu. Eskişehir’de evimizde gibi hissettik. Çok misafirperver bir şehirsiniz. Odunpazarı Belediyesi ile Fastiv Belediyemiz kardeş belediye oldu. Şimdi de Eskişehir Büyükşehir Belediyemiz için Lviv şehrimizden kardeş şehir teklifi getirdik. Eskişehir’i çok güzel bir şehir yapmışsınız sizleri tebrik ediyorum” dedi.

Ziyarette Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Başkan Yardımcısı Evren Olcay ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce de bulundu.

 

Editör: Mustafa YILDIRIM