Bu bayram da çiçekler büyükşehirden Bu bayram da çiçekler büyükşehirden

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin Kentpark içerisinde yer alan yapay plajı, gelen yoğun talep üzerine bir hafta erken yeni sezona merhaba diyecek. Plaj,Kurban Bayramı’nın birinci günü olan 16 Haziran’dan itibaren misafirlerini ağırlayacak.Tesiste bulunan olimpik havuz ise 12 Haziran’da hizmet vermeye başlayacak.

 

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin, Eskişehirliler ile turistlerin büyük beğenisini toplayan ve yaz boyunca büyük ilgi gören yapay plajda 2024 yaz sezonu,Kurban Bayramı’nın birinci günü olan 16 Haziran Pazar günü başlıyor. Geçtiğimiz yaz 22 Haziran’da açılan plajda, gelen yoğun talep üzerine 2024 yaz sezonu bir hafta erken başlayacak.

Tüm hazırlıkların tamamlandığı Kentpark’ta 350 metre uzunluğunda ve olimpik havuzuda bulunan yapay plaj, sıcak yaz günlerinin vazgeçilmez adresi olacak. Sıcaktan bunalanlara deniz havasını yaşatan plajda, boğulma vakalarına karşı cankurtaranlar da görev yapacak.

Plaj yetkilileri,ilk olarak olimpik havuzun 12 Haziran’da hizmet vermeye başlayacağını belirterek 16 Haziran’da da plajın yaza merhaba diyeceğini kaydettiler.

    Yetkililer, 0-6 yaş arası çocuklar için ücretsiz olan plajagiriş ücretinin 190 TL, tesis içerisinde bulunan olimpik havuza ise 0-6 yaş çocuklar ücretsiz, yetişkinler için ise giriş ücretinin240 TL olduğunu belirttiler.

Tesisin haftanın 7 günü10.00-18.00 saatleri arasında hizmet vereceğini belirten yetkililer, “Olimpik Havuzumuz 12 Haziran’da açılacak. Ancak15 Haziran Cumartesi gününe denk gelen bayram arifesinde havuzumuz kapalı olacak. 16 Haziran itibariyle plajımız açılacak ve havuzla birlikte misafirlerini ağırlayacak. Sezon içiresinde zorunlu bakım durumunda tesisimiz kısa süreli kapalı kalacaktır. Kapanış ve açılış tarihleri hakkında bilgilendirme yapılacaktır. Plaj ve havuzla ilgili detaylı bilgi için belediyemizin www.eskisehir.bel.trweb adresindeki ‘tarifeler’ bölümü incelenebilir. Ayrıca 0534 694 29 96 numaralı hattan bizlere ulaşabilirsiniz.” dediler.

Editör: Mustafa YILDIRIM