Saadet Partisi İl Başkanı Bingöl'den Sokak Hayvanları İçin Devrim Niteliğinde Öneriler Saadet Partisi İl Başkanı Bingöl'den Sokak Hayvanları İçin Devrim Niteliğinde Öneriler

AK Parti teşkilatı Recep Tayyip Erdoğan Milletvahçesi'nde bayramlaşma programı düzenledi. Programa AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hasan Basri Yalçın, MKYK Üyesi Ali Demirel, AK Parti  Eskişehir Milletvekilleri Fatih Dönmez, Ayşen Gürcan ve Nebi Hatipoğlu,  Eskişehir eski Milletvekillerinden Murat Mercan, belediye başkanları, meclis üyeleri ile partililer katıldı.
 
 

AK Parti Eskişehir İl Başkanımız Gürhan Albayrak yaptığı konuşmada şunları söyledi; "Sayın Bakanlarım, Milletvekillerim, MKYK Üyem, Kıymetli Belediye Başkanlarım, Değerli İlçe Başkanlarım, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları Başkanlarımız, davamız uğruna gecesini gündüzüne katarak gayret eden teşkilatımızın her kademesindeki kıymetli yol arkadaşlarım, Geleneksel Bayramlaşma Programımıza hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. 

Konuşmama başlarken, AK Partimizin kuruluşunda yer almış, sonraki dönemlerde hizmet vermiş ve bugün aramızda olamayan ahirete irtihal etmiş kıymetli büyüklerimizi saygıyla anıyor, rahmetle yâd ediyorum. 
 
Davamız uğruna, inancımız ve imanımız uğruna gecesini gündüzüne katarak gayret eden teşkilatımızın her kademesindeki kıymetli yol arkadaşlarım,
 
Söylenen her kelimeden, işitilen her sözden, okunulan her kitaptan, hayatımıza katılan her insandan mutlaka öğrenilecek bir şeyler vardır. 

Siyasetin en güzel tarafı ise insanı okumak, milleti okumak ve anlamaktır.

Samimiyetle söylemek isterim ki siyasetin gerçek bayramı da budur.

Hiçbir şeyin sonsuza kadar devam etmediği ve etmeyeceği şu fani dünyada Hakk’a hizmet inancı, hiç bitmeyen ve her yeni gün yeniden başlayan bir hizmettir.

Bu hizmetin bu inancın başlangıçlarıdır, bizim bayramımız. Ve her başlangıçta hissettiğimiz o heyecan insanoğluna ebediyyen emanet edilmiş kutsal emanetler gibidir.

Dolayısımyla bu muazzez davanın mücadelesini verirken yaşadığımız her heyecanın her başlangıcın sizlerle birlikte kıymetini biliyoruz, bilmeliyiz.

Şikayet etmiyoruz, yorulduk başaramadık demiyoruz. Diyemeyiz.

Yeniden, yeniden ve daha çok inanarak başlıyoruz.
 
Bu mübarek günlerin ecrine, sabrına, affına ve tüm maneviyatına talip olan kullar olarak, Kudüs'te Ezan-ı Muhammedi’yenin bile ağlanarak okunduğu bu mübarek günlerde, şehitler diyarı olan Gazze’deki din kardeşlerimize samimi dualarımızı bir kez daha gönderiyoruz.

Ekim 2023'ten beri devam eden alçak saldırılar Gazze’den sonra Refah kentinde de eli kanlı, terör devleti İsrail dünyanın gözü önünde soykırım yapıyor ve tüm dünyanın sessiz kaldığı bir ortamda Devletimiz ve Sayın Cumhurbaşkanımız elinden gelen çabayı sürdürüyor.  
 
Yüce Mevlam'dan Filistin’den, Doğu Türkistan’a, Arakan’a, Uygur Türkleri’ne ve dünyanın neresinde olursa olsun tüm mazlumlara gerçek manada bayramlar nasip etmesini yürekten niyaz ediyorum. 

Değerli Dava ve Yol Arkadaşlarım, 

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Eskişehir’imize hediyesi olan ismiyle müsemma "Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nde" Mübarek Kurban Bayramı arefesinde siz değerli kardeşlerimiz ile bir arada olmaktan çok mutluyum. 

Tebdili mekânda ferahlık vardır diyerek bu yılki Bayramlaşma programımızı şanlı Eskişehirspor’umuzun destanlar yazdığı, hepimizin acı tatlı hatıralarının bulunduğu Atatürk Stadyumu’muzun yerine inşaa edilen Millet Bahçemizde bayram telaşı atmosferine tam manada girmeden siz kıymetli kardeşlerimiz ile gerçekleştirelim dedik. 
 
Değerli Büyüklerim, Sevgili Kardeşlerim, 

İktidarda 22. Yılını tamlamak üzere olan AK Partimizin Eskişehir’imize gereken hizmetleri sonuna kadar getirdiğine hep beraber şahidiz…
Hemen her alanda yenilenmenin canlı şahidi olduğumuz bu süreçte şehrimiz; sağlıktan, tarıma, ulaştırma hizmetlerinden, konut projelerine, teknolojiden sanayiye kadar hızlı ve baş döndüren hizmetlerden hak ettiği payı almıştır.

Adalet Sarayı KİM YAPTI?
Şehir Hastanemizi KİM YAPTI?
Yunus Emre Devlet Hastanemizi KİM YAPTI?
Yüksek Hızlı Treni Türkiye’de ilk olarak KİM YAPTI?
Yüksek Hızlı TRENİ Yerin altına alınmasını KİM YAPTI?
33 bin kişilik stadyumu KİM YAPTI?
Çevre yolu üzerinde alt geçitleri KİM YAPTI?
16 bin konutu KİM YAPTI?
16 bin kapasiteli öğrenci yurtlarını KİM YAPTI?

Eskişehir halkının hayatını kolaylaştıran yatırımlar AK Parti Hükümetleri tarafından şehrimize kazandırılmıştır ve kazandırılmaya da devam edecektir. 

Yerel basını takip ederseniz Eskişehir’de CHP’li vekiller ve altını çizerek söylüyorum bazı STK Temsilcileri nedense bu hizmetleri ne görürler ne de teşekkür ederler. Zamanında Eskişehir’e Şehir Hastanesi yapılırken bile eleştiride bulunanlar, sırf hükümetimizin projesi diye günlerce ara yollarını daha yapmaktan aciz kaldılar. Ama sonuçta ne oldu? Pandemide şehir hastanelerinin ne kadar hayati önem taşıdığını hep birlikte gördük. Şimdi sorsanız kabul bile etmezler. 
 
CHP’li vekillere burada seslenmek istiyorum Eskişehir’deki kurumlarımızı her fırsatta kötülemeyi mutlaka bırakmaları gerekiyor. Acilen bülten vekilciliğini bırakmalarını önemle tavsiye ediyorum.

Sayın CHP’li vekiller Eskişehir’in geleceği için ne yapıyorlar, ne projeleri var onları söylesinler.
Yoksa, Tepebaşı Belediyesi’ndeki bu bayram arifesinde işten çıkarılan yüzlerce emekçi kardeşimize yapılanın gündem olmaması için mi bu kadar yalan yanlış bilgiler ve söylemlerle suni gündem oluşturmaya çalışıyorlar? 

Senelerdir devlet kurumlarıyla kavga halinde olan Odunpazarı Belediyesi yüzünden hemşerilerimize hayatının kolaylaşması için Eskişehir’e yapılacak yatırımlar hep engelleniyor. 
 
NEDEN?

Saygıdeğer Dava Arkadaşlarım, Kıymetli Teşkilatım, 

Seçim dönemindeki emeklerinize şahidim ve samimi şekilde gayret gösteren her bir dava arkadaşıma tekrardan ayrı ayrı teşekkür ediyorum. 

Önümüzdeki süreçte de omuz omuza çalışmaya devam edeceğiz. AK Neferlerin değişmez geleneği sadece şeçim zamanı değil her daim çalışmalarıdır. Yılmak da yok yorulmak da. İlerleyen günlerde bu sözlerimi herkes daha iyi anlayacak. 

Sözlerime son verirken, bir araya gelmemize vesile olan Kurban Bayramınızı yürekten tebrik ediyorum. 

Bayramımız mübarek olsun…  

Allah memleketimizin varlığını ve birliğini muhafaza etsin. 

Sizlerin nezninde ailelerinizin bayramını da tebrik ediyor, selamlarımı iletiyorum.

Allah’a emanetsiniz...

Editör: Mustafa YILDIRIM