Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Osmangazi Gençlik Merkezi’nin düzenlediği, “Yaratıcı Drama Yöntemiyle Etkili İletişim” atölyesinde kurulan iletişim çemberi, gençlere etkili iletişimi farklı bir açıdan deneyimleme imkânı sağladı.

  Büyükşehir Osmangazi Gençlik Merkezi’nin gençlere yönelik çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Düzenlenen atölye çalışmaları büyük ilgi görürken son olarak, “Yaratıcı Drama Yöntemiyle Etkili İletişim Atölyesi” gençlerle buluştu.

 Yapılan atölyenin gençlere iletişim konusunda farklı bir pencere açtığını belirten Büyükşehir Osmangazi Gençlik Merkezi yetkilileri, “Yaratıcı Drama Yöntemiyle Etkili İletişim Atölyesi, gençlere farklı bir deneyim yaşatan bir çalışma oldu. Bu çalışmayla kişiler arası iletişim konusunu genel bir çerçeve içinde irdelemeyi, iletişimi olumlu ve olumsuz etkileyen nedenler üzerinde durmayı hedefledik. Ayrıca sağlıklı iletişimi hızlandıran ya da engelleyen davranışlar konusunda ipuçları vermeyi ve birçok disiplinden beslenen, disiplinler arası bir öğretim yöntemi ile sanat eğitimi alanı olan yaratıcı drama yöntemiyle birleştirip uyguladık. Somut veriler elde etmeyi amaçladığımız atölyede, katılımcıların yaşam deneyimlerinden yola çıkarak rol oynama, doğaçlama vb. teknikler ile kurduğumuz çemberle paylaşarak çoğaldık” dediler.

Memur-Sen’in çalışmalarının meyvesi olan birçok kazanıma imza attık Memur-Sen’in çalışmalarının meyvesi olan birçok kazanıma imza attık

  Atölyeye katılan gençler hayatın her anında çok önemli bir yer tutan iletişim konusunda farklı bir deneyim yaşadıklarını belirterek, Büyükşehir Osmangazi Gençlik Merkezi’ne ve emeği geçenlere teşekkür ettiler.