48 suçtan aranan sanık yakalandı, ifadesi 5 gün sürdü 48 suçtan aranan sanık yakalandı, ifadesi 5 gün sürdü

 
Eskişehir Emek ve Demokrasi Platformu’nun “Gençler soruyor, konuşuyor, sorguluyor” temasıyla düzenlediği forumda gençler  “Geleceğimiz ne olacak? Nasıl geçineceğiz? Ülkede kalmak mı, gitmek mi?” sorularına yanıt aradılar.  
Moderatörlüğünü platform adına İsmail Kumru’nun yaptığı; Aladdin Park Kafe’de 14.00 – 16.00 saatlerinde gerçekleşen foruma çok sayıda üniversite öğrencisi, platform bileşeni STK temsilcileri, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ve yurttaşlar katıldı. 
İki bölüm halinde gerçekleşen forumun ilk bölümünde öğrenciler konuştu. Öğrenciler KYK yurtlarında ve genel olarak öğrencilik süreçlerinde yaşadıkları sorunları ayrıntılı olarak paylaştılar. İlgili ve yetkililerden beklentilerini dile getirdiler. Tüm toplumsal kesimlere ortak mücadele çağrısı yaptılar. 
Forumun ikinci bölümünde ise platform bileşeni STK temsilcileri, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ve yurttaşlar söz aldı. Platform temsilcileri ve yurttaşlar ülkede yaşanan tek adam yönetiminin siyasi / ekonomik tercihleri nedeniyle hak ve özgürlüklerin kullanılmasının suç haline dönüştürüldüğünden bahsettiler. Gençliğin yaşadığı sorunların çözümüne kurumsal ve bireysel düzeyde destek vermeye hazır olduklarını belirttiler. Kazım Kurt ise özetle gençliğin yerel yönetimlerden beklentilerini, kendi yetki alanlarında yasalar ve olanaklar el verdiği ölçüde karşılamaya çalıştıklarını; bundan böyle de sürecin böyle işleyeceğini ifade etti.
Forumun kapanışında Moderatör İsmail Kumru katılımcılara, katkı sunanlara teşekkür ederken forumun sonuçlarının bir halk buluşmasında basın aracılığı ile Eskişehir ve Türkiye kamuoyuna, idari ve siyasi yetkililere duyurulacağı bilgisini paylaştı.