“Hapşırık” adlı oyunun İlk gösterimini 7 MartPerşembe günü Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı Tiyatro Salonu’nda gerçekleştiren Gençlik Sahnesi Tiyatro Kursunun7. Dönem kursiyerleri, Gençlik ve Spor bayramında, son kez seyirci ile buluştular. Gençlerin bu özel gününde,  oldukça yoğun ve yine gençlerin ağırlıklı olduğu izleyici topluluğu ile buluşan kursiyerler, gösterdikleri performansları ile beğeni toplayıp alkış aldılar.

Şehir Tiyatroları oyuncusu ve aynı zamanda Gençlik Sahnesi eğitmeni olarak görev yapan Berkay Akın’ın uyarlayıp yönettiği oyun,farklı çevrelerden, farklı insanların yaşayışlarını ve ilişkilenmelerini mizahi ve akıcı bir dille anlatıyor.Sevgi Sanlı’nın Türkçemize kazandırdığı oyunun Işık tasarımını Cemal Öztürk üstlendi, müzikleri ise Orhan Enes Kuzu’ya ait. Oyunda Gençlik Sahnesi kursiyerleri,Aleyna Işıkdağlılar,Cennet Acartürk,Damla Kalafat,Feyza Yönlüer,Gizem Balcı, Hakan Çakallıoğlu,Neşe Yılmaz,Kader Cin, Rabia Küçükaltan,Sena Sevimligül,Umut Dağlı, Mete Göral ve Yağmur Damla Duru rol alıyorlar.

Odunpazarı Belediye Tiyatrosu üç ödülle taçlandı! Odunpazarı Belediye Tiyatrosu üç ödülle taçlandı!

Sahneledikleri son oyun ile kursiyerlik dönemini sonlandıran gençler, eğitmenleri ve birbirleri ile vedalaşırken, hüzün ve mutluluğu bir arada duyumsadıkları duygusal anlar yaşadılar.

Editör: Mustafa YILDIRIM