Tepebaşı Belediyesi tarafından 4 merkezde; emekli, engelli ve şehit yakınları başta olmak üzere vatandaşların kullanımına sunulan Gönüllü Bahçeleri, vatandaşları toprakla buluşturmaya devam ediyor.

9 bin 66 metrekarelik Batıkent Gönüllü Bahçeleri, Zincirlikuyu Mahallesi’nde bulunan 6 bin 300 metrekarelik Selami Vardar Gönüllü Bahçeleri, Yaşamkent Mahallesi’nde bulunan 29 bin 900 metrekarelik Mustafa Mansız Gönüllü Bahçeleri ve Yaşamkent Mahallesi’nde yer alan 7 bin 277 metrekarelik 2 Eylül Gönüllü Bahçeleri 374 vatandaşa hizmet veriyor.

Çeşitli sebze ve meyve üretiyorlar

50 metrekarelik bahçelerinde tarımsal üretimler gerçekleştiren vatandaşlar, şehir hayatının getirdiği stres ve zihinsel yorgunluktan uzaklaşmanın da mutluluğunu yaşıyor. Çeşitli sebze ve meyve üretimleri gerçekleştirerek, ekip-biçerek bahçelerinde vakit geçiren Tepebaşı sakinleri, aynı zamanda kentteki çevrecilik ve yeşil alan kültürünü gelişmesine de katkı sağlıyorlar.

Zincirlikuyu Mahallesi’nde bulunan Selami Vardar Gönüllü Bahçelerinden hizmet alan vatandaşlar, kendilerine doğayla iç içe bir ortam sağlanmasından dolayı duydukları memnuniyetlerini ifade ederek Tepebaşı Belediyesi’ne teşekkürlerini de ilettiler.

“Stresimizi atıyoruz”

Ramazan Köroğlu, “İnsanlar buraya geldiği zaman huzur ve neşe buluyor, stresimizi atıyoruz. Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’tan Allah razı olsun. Toprağa dokunan insanların ömrü uzuyor. İsterim ki burası hep olsun, herkes gelsin eksin. Ben burada biber, mısır, domates, kabak, fasulye, patlıcan yetiştiriyorum. Ne ekersen onu biçersin, çok şükür her şeyimiz var” dedi.

“Huzur buluyorum”

Nilgün Tepekaya, “Burada biberimi domatesimi ekiyorum, çayımı içiyorum. Her şeyi yapıyorum, huzur buluyorum. Tepebaşı Belediye Başkanımız Ahmet Ataç’a da bize bu imkanı verdiği için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Terörle Mücadele Şehit Gazi Aileleri Derneği'nden hain saldırıya tepki Terörle Mücadele Şehit Gazi Aileleri Derneği'nden hain saldırıya tepki

“Hayatımızdan çok memnunuz”

Necla Ekmenoğlu, “Burada zamanım çok güzel geçiyor, çok mutluyuz. Sabah geliyoruz çapamızı yapıyoruz, öğleden sonra suluyoruz. Çok memnunuz hayatımızdan. Her şeyi ekiyoruz buraya. Bu hizmet bizim için çok iyi. Şeker hastalığı vardı bende yok oldu. Allah başkanımızdan razı olsun” ifadelerini kullandı.

“Taze taze tüketiyoruz”

Güler Kiriz, “Buradan çok memnunum. Öncelikle belediye başkanımıza ve burayı düzenleyenlere teşekkür ediyorum. Burada güzel vakit geçiyoruz. Domatesimizi biberimizi ekiyoruz. Taze taze tüketiyoruz” dedi.