banner639
banner1544

İsrail’in zulmüne sessiz kalmayacağız

 Eskişehir Mermerciler Dernek Başkanı Abdülkadir Sönmez, Filistin'e saldıran İsrail'e sert tepki gösterdi.

İsrail’in zulmüne sessiz kalmayacağız

 Eskişehir Mermerciler Dernek Başkanı Abdülkadir Sönmez, Filistin'e saldıran İsrail'e sert tepki gösterdi.

Sönmez, Mescidi aksanın özgürleşmeden dünyada özgürlükten bahsedilemeyeceğinin altını çizdi.

Dünya'nın sessiz kalmasına da tepki gösteren Sönmez, "Mesicidi Aksa, gettolaşmış ruhların, terörist canilerin tasallutu altında Müslümanlar direnmeye devam ediyor.. İki yüzlü dünyaya inat, başını kuma gömen idraksizlere inat.

Bir halk, bir ümmet ölüme aldırış etmeden, korkak düşmanın üzerine yürüyor, atsız pusatsız.

Utan dünya… Utan insanlık…

Unutmak felakettir. Biz bugün burada hatırlatma yapmak için, o, teröre karşı mücadele veren  insan olmanın onurunu kurtarmak için, imanın izzetini korumak adına çoluk çocuk demeden, kadınıyla, erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla canını ortaya koyan yiğitlerin mücadelesine omuz vermek, insan olmanın Ramaza'nı şerifi stratejik bir aparata dönüştüren, insanlığın bu zayıf anında hayasızca; ilk kıblemiz Mescidi Aksa’ya saldıran terörist İsrail’in yaptıklarını telin etmek için haykırıyoruz.

Fakat biz şunu da biliyoruz ki; Ziyanda olan bu asırda, başta ABD olmak üzere sistemin egemenleri ve maalesef onların kurguladığı sistemin oluşturduğu kirli düzeni görmezden gelenlerdir. Bu körlük, terörist İsrail’in kanlı stratejisinin küresel ölçekte desteklenmesine sebep olmaktadır. Tam da bu yüzden, herkes sussa da, Filistin’de, Kudüs’te; bizim canımız, ciğerimiz dediğimiz kardeşlerimize karşı sürdürülen terör politikalarına karşı haykırmaya, bu kirli düzenin üzerini örtmeye çalışıldığı hakikati yılmadan usanmadan hatırlatmaya ve gerçekleri yüzsüzlerin yüzlerine çarpmaya, devam edeceğiz. Nasıl ki orada kardeşlerimiz savaşıyor, bizlerde burada bu inançla bu kör düzene karşı tepkimizi koymaya devam edeceğiz! Orada, insanlığın haremine yapılan saldırılara karşı direnen yiğitlerin sesi olacağız, sözü olacağız, bu küresel kirli stratejiye karşı biz de buradan Sivil Toplum Kuruluşları olarak tepkimizi göstermeye devam edeceğiz"dedi.

BİRBİRİNE DÜŞMAN MÜSLÜMANLAR ÜRETİYOR

İsrail'in bir yalan üzerine kurulduğunu belirten Sönmez, "Siyonist rejimin oluşturduğu bu yalan düzeni,elbette yenilecek, bunu imanımız kadar biliyoruz. Kimileri, gücün oluşturduğu anaforda bunu göremeyebilir, korkudan pusabilir, fakat biz zulmün abad olmayacağına iman etmişiz. Filistin’de, zalimin teknolojik üstünlüğü Ebrehe’nin fillerini hatırlatmaktadır bizlere. Onlara karşı taşla sapanla direnen ebabillerin galip geleceğini hep birlikte göreceğiz İnşAllah.. Cumhurbaşkanımız sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın da söylediği gibi; terörist İsrail’in oluşturduğu kanlı politikalara karşı kulaklarını tıkayıp, başını kuma gömenlerin büyük bir hüsrana uğrayacaklarını da hatırlatmak isteriz. Biz biliyoruz ki; İsrail, bölgede birbirine düşman Müslümanlar üreterek var olmaktadır.

Gün birlik günüdür. Birlik karşısında hezimete uğrayacağını bilmektedir. Bunu bilen İsrail, bu yüzden korkularına esirdir. Korku ve şiddetin üreteceği tek bir şey vardır o da terördür. İsrail’in bu bölgeye yerleşme sürecine bir bakın, temelinde terör göreceksiniz. İsrail’in sözde kurucusu ve sözde ilk Başbakanı Ben Gurion ve ondan sonra görev alan birçok yöneticisi, terör ve tedhiş hareketlerinin içinde bulunmuş kişilerdir. Yani İsrail’in temelinde terör vardır, kan vardır, kin vardır ve ırkçılık üzerine bina edilmiş Siyonist rejimin oluşturduğu ipe sapa gelmez kör bir inanç vardır.

Siyonistlerin ilk saldırılarını hatırlamadan… İşgal edilen ilk şehir Hayfayı hatırlamadan… İki yüzlü emperyalistlerin çatışmalı bölgeler teorisini bilmeden… Mescid-i Aksaya yapılan saldırıları anlayamayız. Vadedilmiş topraklar bu kanlı sistemin motivasyon kaynağıdır. Holokost endüstrisinden beslenen lobiler, bu kanlı çarkın başındaki yapılardır ve maalesef bu yapılarla işbirliği yapan nevzuhur devletçikler, kabileci kafalar, mücadeleyi içten baltalamaktadır. Ama bu bir mücadeledir: hak ve batılın mücadelesi. evet, bu insanlık ve adalet mücadelesidir"şeklinde konuştu.

DEFETMENİN VAKTİ GELDİ

İsrail'i işgalci olduğu coğrafyadan ve sistemlerden defetmenin vaktinin geldiğini kaydeden Sönmez, " Bugün İsrail ve onu destekleyenlere karşı, onunla işbirliği yapanlara karşı verilecek mücadelenin sonunda insanlık adalete ulaşacaktır. Tarih İsrail'i devlet olarak, bilim siyonizmi fikir olarak reddetmiştir. Bu açık ve net. Şimdi sıra Müslümanlarda ve dünyanın tüm iyi insanlarında; İsrail’i kanıyla, kiniyle ve kiriyle, zulmü ve terörüyle zihinlerimizde reddetmenin, işgalci olduğu coğrafyadan ve sistemlerden defetmenin vaktidir. Bakınız; bir Filistinli çocuğun gözünden düşen bir damla bugün insanlığın bütünü için Nuh tufanı hükmündedir. Hepimizi kurtaracak Nuh’un Gemisi ise İsraile karşı dirayet, Filistin’de, Kudüs’te ve Mescidi Aksa’da adalet için mücadeledir. Bunun yolu da hükmü de bellidir: Adı Filistin, Başkenti Kudüs, manevi zemini Mescidi Aksa olan Bağımsız ve Özgür bir devlettir.

Siyonizmin bilindik illüzyonlarına aldırış etmeden, kapitalizm ve emperyalizmin sığınağı söylemlerin tazyikine kapılmadan bu kutlu mücadele devam edeceğiz. “Asra yemin olsun ki, insan mutlaka ziyandadır. Ancak iman edenler, salih amel (iyi işler) işleyenler, birbirlerine hakkı tavsiye eden ve sabrı tavsiye edenler bunun dışındadır.

İlahi hükmünce hareket edip adalet sağlanıncaya, Mescidi Aksa ve Kudüs özgürleşinceye ve dahi Filistinin bağımsızlığına kavuşuncaya kadar Filistinli kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Herkes bilsin ve duysun ki, Mescid-i Aksa barış dini İslamın ve Müslümanların mabedidir. Bununla birlikte, bu kutlu mabed barış ve huzur için bütün insanların haremidir. Herkes bilsin, duysun ve inansın ki;

Kudüs Filistindir,

Kudüs İslam şehridir,

Kudüs, bütün inançların medeniyet birikimidir.

Ve herkes şunu görecek ki; Filistin, özgür ve bağımsız yaşayacak. Filistin, Siyonist işgalden, Filistinliler Siyonist vahşetten çok yakında azade olacak. İnanıyor ve iman ediyoruz, zulüm değil adalet hakim olacak. Mescidi Aksa’da siyonist postal izleri temizlenecek, insanlık ve Müslümanlar ve onlara kulak veren devletler hem küresel hem de diplomatik intifada başlatacaklar.

Biz buna varız. Biz, Eskişehir Mermerciler Derneği olarak, tüm sivil toplum kuruluşlarına ve adalet arayışı içinde olan her kesime bu mücadelede yerini alması için bir çağrıda bulunuyoruz. Kudüs’te adalet bütün dünyada adalet demektir.

Çünkü adaletin düşmanı siyonizm ve onun beslendiği emperyalizmdir. Mescidi aksa özgürleşmeden dünyada özgürlükten bahsedemeyiz. Çünkü özgürlüğün en büyük düşmanı siyonizmin yeşerdiği bu kirli düzendir. Bu nedenle haykırıyoruz: Yaşasın Filistin, kahrolsun İsrail!"dedi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner877