AK Parti’nin Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu, Eskişehirli vatandaşları özel günlerinde de yalnız bırakmamaya devam ediyor. Bu çerçevede ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ sebebiyle bir yemek organizasyonu düzenleyen Hatipoğlu, Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Özkan Alp ve Tepebaşı Belediye Başkan Adayı Hamid Yüzügüllü ile birlikte Eskişehirli kadınlarla bir araya geldi. Vatandaşların alkış, tezahürat ve yoğun igisiyle karşılanan Hatipoğlu, misafirlere karanfil takdim ederek, Dünya Kadınlae Günü’nü kutladı. Müzik dinletisi ile başlayan organizasyonda kadınlara seslenen Hatipoğlu, “

Aslında AK Partimizde ve gönlümüzde sadece 8 Mart değil, her gün kadınların günüdür. Buradaki hanım kardeşlerimle beraber olmaktan çok mutluyum ve hepinizin Dünya Kadınlar Günü’nüzü kutluyorum. İnşallah seçimden sonra gelecek dönemde de hep beraber olarak, belediyeleri yöneteceğiz. Önceliğimiz kadınlar ve evlatlarımızdır. Bugün sizin için güzel bir gün. İnşallah her gün böyle eğlendiğiniz bir hayatınız olur. AK Parti belediyeciliği vatandaşını kutlu etmek için çalışıyor ve çalışmaya devam edecek. Kadınlarımızın emeğiyle yarınlara daha güçlü hazırlanıp, geleceğimize en güzel şekilde hazırlanacağız” dedi.
 

-Hatipoğlu karanfil dağıttı

AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu, eşi Nazlı Hotiç Hatipoğlu ile birlikte kent merkezindeki kadınlara karanfil hediye ederek, kadınların 8 Mart Dünya Günü’nü kutladı.

AK Parti’nin Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Eskişehirli kadınlarla bir araya gelmeye devam ediyor. Bu çerçevede önceki akşam düzenlenen yemek organizasyonunda kadınlarla buluşan Hatipoğlu, günün erken saatlerinde kent merkezindeki kadınları da ziyaret etti. İsmet İnönü 1 Caddesi üzerinde esnaf kadınlara karanfil hediye ederek, Dünya Kadınlar Günü ‘nü kutlayan Hatipoğlu, vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılandı. Nebi Hatipoğlu’nun nazik düşünceleri ile çok mutlu olduğunu ifade eden vatandaşlar teşekkür ederek, yerel seçimlerde başarı temennilerinde bulundu.

Kazım Kurt için davullu zurnalı kutlama Kazım Kurt için davullu zurnalı kutlama

 

-Hatipoğlu’ndan Hande Fırat’a övgü dolu sözler

AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu, Cumhur İttifakı paydaşları ile birlikte partili kadınlar için 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliği düzenledi. Hatipoğlu, etkinliğe katılarak Eskişehirli kadınların yanında olan ünlü spiker Hande Fırat’a katılımlarından dolayı teşekkür ederek, “15 Temmuz hain darbe girişiminde canlı yayın yaparak, ülkenin kaderini kurtarılmasında büyük rol oynayan sevgili Hande Fırat bu ülkenin kadınlarının ne kadar güçlü olduğunun en somut örneklerindendir” dedi.

AK Parti’nin Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu, Eskişehirli kadınların Dünya Kadınlar Günü’nü kutlamak için yaptığı bir dizi ziyaretin ardından Cumhur İttifakı’na gönül veren kadınlar ile bir araya geldi. Partililerin yoğun ilgisi ile karşılanan Hatipoğlu gösterilen ilgiye teşekkür ederek, vatandaşlara karanfil hediye etti. Türkiye’nin tanınan gazetecileri Hande Fırat ile Zafer Şahin, Eskişehir ziyaretleri sırasında Nebi Hatipoğlu’nu ziyaret ederek, etkinliğe katıldı. Nebi Hatipoğlu, yaptığı konuşmada Dünya Kadınlar Günü’nü kutlarken, 15 Temmuz hain darbe girişiminde canlı yayın yaparak adından söz ettiren Hande Fırat’tan övgü ile bahsetti. Hatipoğlu konuşmasında, “Çok kıymetli hanımefendiler, Eskişehir'in en zarif, en güzel hanımefendileri, bu organizasyonumuza hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Yaklaşık 90 gündür bütün mahalleleri geziyorum. Erkeklerle olduğu kadar kadınlarımızla da görüşüyoruz. Eskişehir'de kadın istihdamına çok önem veriyoruz. Yıllardır Eskişehirli hanımlar da çalışmak istiyor ancak kreş sıkıntısı yaşandığı için kadınlar evlatlarını kreşlere bırakıp işe gidemiyorlar. Bizim bu kreş taleplerini yerine getirmemiz lazım ve inşallah getireceğiz. Hatta bu kreşler 8 saat değil, 12 saat olacak. Böylece kadınlarımız Eskişehir'de istihdama katılacak. Ayrıca Eskişehir'in kadınlar için eksikleri var. Büyükşehir belediyeleri arasında kadın sığınma evleri olmayan tek şehir Eskişehir. Hızlıca kadın sığınma evlerini yapacağız Kadına dair ne varsa hızlıca yapacağız. Ben bir sanayiciyim. Fabrikalarımda da birçok kız kardeşim çalışıyor. İnanın erkeklerin yapıp da kadınların başaramayacağı hiçbir şey yok. İnşallah bizler sizleri ayrıştırmayacağız. Erkekler ne yapıyorsa fazlasını kadınlar yapacak. Tabii Türk kadınının cesurluğu, Türk kadınının başarısı her yerde konuşuluyor. Bugün aramızda çok cesur bir kadın var. 15 Temmuz hain darbe girişiminde insanlar ne yapacağını şaşırırken, canlı yayın yaparak darbenin kaderini değiştiren, darbenin sona ermesini sağlayan Hande Fırat aramızda. Kendisi çok kahraman bir kadındır. Burada onu tekrardan kutluyoruz” ifadelerini kullandı.

Editör: Mustafa YILDIRIM