Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ninTarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı aracılığıyla artan maliyetler sebebiyle üretmekte zorluk çekençiftçiler ve hayvan üreticileri için hayata geçirdiği projeler destek olarak dönmeye devam ediyor.

Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi arazilerine ekilen mahsullerin çiftçilere yan destek, hayvancılıkla geçinen vatandaşlara ise yem olarak hibe edildiği “Küçük Çiftçiyi Destekleme Projesi” kapsamında Beylikova ve Çifteler’den sonra Sarıcakaya ve Han ilçelerinde de üreticilere balya desteği verildi.

Sarıcakaya Laçin mahallesinde Büyükşehir Belediyesi’ne ait yonca tarlasından elde edilen hasat sonrası yapılan yonca balyaları Sarıcakaya ve Mihalgazi ilçelerinde faaliyet göstererek destek başvurusu yapan üreticilere dağıtıldı.

Büyükşehir ekipleri dağıtımların ikinci noktası olan Han ilçesi Kayı mahallesinde de saman balyası dağıtımı gerçekleştirdi. Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı ve vatandaşların katıldığı balya dağıtımında üreticiler, hibe edilen saman balyalarını Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin desteğiyle traktör römorkları ve kamyonetlerle taşıdılar. Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı verilen desteğin çok önemli olduğunu belirterek, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Hem aileleri ile bir araya geldiler hem doyasıya eğlendiler Hem aileleri ile bir araya geldiler hem doyasıya eğlendiler

Üreticiler de verilen her desteğin kendileri için can suyu olduğunu belirterek, “Maliyetler sürekli artıyor. Hayvan üretiminin en önemli girdisi olan yem, saman balyası gibi desteğe çok ihtiyacımız olan noktada yanımızda olan Büyükşehir Belediye Başkanımız Yılmaz Büyükerşen’e çok teşekkür ederiz.” dediler.

Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı yetkilileri de çiftçiler ve hayvan üreticilerine, üretimden yana destek olmaya devam edeceklerini ifade ettiler.