Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği ( TEMAD ) Odunpazarı İlçe Başkanı Hulusi Emeksiz yönetim adına yaptığı açıklamada 30 Ağustos Zafer Bayramını kutladı.

Emeksiz, “Türk Ordusunun 26 Ağustos 1922’de başlayan Büyük Taarruz’u 30 Ağustos Meydan Muharebesinde işgal güçlerinin asli unsurlarının imhasıyla zafere ulaşmıştır.

Mensubu olmaktan onur ve gurur duyduğumuz Türk Silahlı Kuvvetlerinin, Türkiye Cumhuriyeti’nin toprak bütünlüğünün, bağımsızlığının bu gün için de kurumsal güvencesi olması 30 Ağustosların, 9 Eylüllerin onurlu mirasının sürdürücüsü olması ile mümkündür.

Yayalara Öncelik Duruşu, hayata saygı duruşu! Yayalara Öncelik Duruşu, hayata saygı duruşu!

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Odunpazarı ailesi olarak bizler, geçmişte olduğu gibi bugün de vatanımızın bütünlüğüne devletimizin, milletimizin istiklal ve istikbalini karşı her türlü tehdidin karşısında dimdik ayakta durmaya devam edeceğiz.

Bu duygularla 30 Ağustos Zafer Bayramınızı tebrik eder başta Cumhuriyetimizin kurucusu, Ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere, üzerinde yaşadığımız vatan topraklarının bütünlüğü ve devletimizin bekası için, canını feda etmiş kahraman şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş tüm gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.”