HABER / FOTOĞRAF: ERTUĞRUL ALTINEL – ESKİŞEHİR

Eskişehirli şair Kadir Kaya; Konya İl Halk Kütüphanesi Konferans Salonu’nda düzenlenen Hz. Mevlâna Şiir Yarışması’na gönderdiği ‘Hz. Mevlâna’ şiiri ile mansiyon ödülü kazandı ve ödülünü almak   için Konya’ya gitti.

‘Hz. Mevlâna’ Şiir Yarışması’nda dereceye girenler için Konya İl Halk Kütüphanesi Konferans Salonu’nda ödül töreni düzenlendi. Şair Kadir Kaya, törende mansiyon ödülünü sevinerek aldı ve Eskişehir’i gururlandırdı. Dünya Mevlâna Sağlık Eğitim ve Kültür Vakfı; 2023 yılının ‘Hz. Mevlâna’ yılı ilan edilmesi ve ‘Hz. Mevlâna’nın vuslatın 750. Yıldönümü olması münasebetiyle açmış olduğu ‘Hz. Mevlâna’ konulu şiir yarışmasına 401 şiir katıldı. Yarışmada; Kültür Bakanlığı Halk Şairi Kadir Kaya, ‘Hz. Mevlâna’ şiiri ile mansiyon ödülü kazandı ve ödülü düzenlenen törenle verildi.

Çamlıca’mız parmakla gösterilen bir mahalle oldu Çamlıca’mız parmakla gösterilen bir mahalle oldu

Şair Kadir Kaya, ‘’Hz. Mevlâna’ şiirimle, ‘Hz. Mevlâna Şiir Yarışması’na katıldım ve yarışmada dereceye girerek ödül aldım ve ödül almam beni mutlu etti ve Eskişehir’i şiirimle temsil etmem beni gururlandırdı’’ dedi.

Editör: Mustafa YILDIRIM