Tanınmış Adanalı iş insanı ve spor yatırımcısı İbrahim Murat Gündüz, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. kuruluş yıldönümünü coşkuyla kutladı. Sporcularımızın, Cumhuriyetin eğitim, kültür ve bilim anlayışının özünde yer aldığını belirten Gündüz, bu önemli yılda Cumhuriyetimizin 100. Kuruluş Yıl Dönümünü çeşitli etkinliklerle kutladığını, bilimin rehberliğinde yüksek uygarlık hedefini gerçekleştirerek geleceğe yönelik hedefler belirlediğini ve Cumhuriyetin ve onun temsil ettiği değerlerin korunması konusunda kararlı olduğunu ifade etti. ‘Cumhuriyet Bayramı’nı kutladığını belirten Gündüz, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve vatanı için hayatlarını feda eden tüm şehitlerimizi saygıyla anıyorum dedi.

İbrahim Murat gündüz kimdir?

Topraklarımızı sözde değil, fiilen korumalıyız Topraklarımızı sözde değil, fiilen korumalıyız

1975 Adana doğumlu İbrahim Murat Gündüz, Türkiye'nin önde gelen iş insanları ve spor yatırımcıları arasında yer alıyor. Özellikle spor alanındaki yatırımları ve sporculara sağladığı maddi ve manevi desteklerle tanınan Gündüz, Türk sporcuların yeteneklerini ve haklarını savunma noktasında önemli bir çaba göstermiştir.

Türkiye Cumhuriyeti'nin yüzüncü yılında, İbrahim Murat Gündüz, milli sporcuların hak ettikleri değeri ve desteği almaları gerektiğini savunan bir dizi açıklamada bulunmuştur. Sporcuların zeki, çevik ve ahlaklı olmaları gerektiğini vurgulamış ve bu bağlamda Mustafa Kemal Atatürk'ün spor ve sporcuya yönelik düşüncelerini hatırlatmıştır.

Sporla ilgili çabaları, savunduğu değerler ve sporcu haklarını koruma anlayışıyla İbrahim Murat Gündüz, Türkiye'deki dövüş sporlarının profesyonelleşmesinin önemini vurgulayan ifadeleri ve bu konuda başlattığı kampanyalarla Türkiye spor camiasında önemli bir etkiye sahip olmuştur. Gündüz, sporcuların haklarının korunması, desteklenmesi ve geliştirilmesi konusunda anımsanacak bir simge haline gelmiştir.

https://medium.com/@i.muratgunduz1975/ibrahim-murat-g%C3%BCnd%C3%BCz-hakk%C4%B1nda-70acfd2ed9d9