Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, çevre bilincini artırmak ve toplumu harekete geçirmek amacıyla "İklim için Harekete Geç" sloganıyla 5. Çevre Şenliği'ni düzenledi. Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında gerçekleşen bu şenlik, Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı'nda renkli ve bilgilendirici bir gün yaşattı.

Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Vural Yörük, Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce'nin İstanbul'da katıldığı Tarihi Kentler Birliği Genel Kurulu sebebiyle bugün aralarında olamadığını belirterek, selamlarını iletti. Yörük, çevre dostu hemşehrilerine seslenerek, şenliklerin önemine vurgu yaptı ve dünyayı korumanın şehirden başladığını hatırlattı. Çevre sorunlarının günümüzde tüm insanlığın ortak sorunu haline geldiğini vurgulayan Yörük, iklim değişikliği, hava, toprak ve su kirliliği, ormansızlaşma gibi problemlerin dünyamızı zor zamanlara soktuğunu ifade etti. Ayrıca, artık insanlığı tehdit eden bir noktaya ulaşan çevre kirliliğinin önlenemeyen boyutlara ulaştığına dikkat çekti. Yörük, doğanın ve çevrenin kıymetini vurgulayarak, etkinliklere emeği geçen herkese teşekkür etti.

Bu bayram da çiçekler büyükşehirden Bu bayram da çiçekler büyükşehirden

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi (EBB) İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen 5. Çevre Şenliği'nde çeşitli etkinliklerle çevre bilincinin artırılması hedeflendi. Es Çocuk Evi Menekşeler Sınıfı'nın geri dönüşüm defilesi, Milli İrade İlkokulu Ritim Grubu'nun performansı, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Çocuk Korosu'nun şarkıları ve "İklim Kahramanlarımız İklim İçin Harekete Geç Diyor" gibi sunumlar, katılımcılara çevre konularında bilgi verirken aynı zamanda onları eğlendirdi.

 

Editör: Mustafa YILDIRIM