AK Parti Eskişehir Yerel Yönetimler Başkanı Pınar Turhanoğlu Gücüyener, Büyükşehir Meclis Toplantısı’nda zam isteyen işçiler için provakatör tabirini kullanan Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e sert eleştirilerde bulundu.

İşçiler için kullanılan yakışıksız ifadeleri talihsizlik olarak niteleyen Gücüyener, açıklamasında şunları kaydetti:

Sazak: Ya Devlet Başa Ya Kuzgun Leşe Sazak: Ya Devlet Başa Ya Kuzgun Leşe

“AK Parti Grup Başkanvekilimizin geçtiğimiz günkü Büyükşehir Meclis Toplantısı’nda kamuoyunun bilgilendirilmesi talebi karşısında açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanının açıklamalarını hayretle takip ettik.  Ücret zammı isteyen işçilere içlerinde provakotörler var gereği yapılacaktır denmesi yakışıksızdır. Bu işçiler imkanlar dahilinde çalışmalarının karşılığını istiyorlar, emeklerinin karşılığını istiyorlar. İstedikleri şey ücret zammı, neyin provakasyonunu yapacaklar?    

İŞÇİLER İÇİN PROVAKATÖR DENİLMESİ TALİHSİZLİKTİR

İşçi için provakatör, gereğini yapacağım belediye başkanı adına talihsizliktir. İşçiyi ekmeğiyle tehdit etmektir ve bu kabul edilemez. En pahalı ulaşım şehrimizdeyken, en pahalı su şehrimizdeyken, en pahalı yol kenarı otopark şehrimizdeyken işçilere diğer illerden daha fazla zam istiyorlar, provokatör bunlar diyen belediye başkanı da bizim şehrimizde. Belediye başkanı binlerce işçi kapımıza gelip iş isterken belediye hasbelkader işçi olmuşlar diyor çalışanlar hakkında. Hatırlatmak isteriz ki iş istenen kapı kimsenin şahsi kapısı değildir. Devletin kapısıdır.  Belediye başkanının kullandığı da kamu kaynağıdır.   

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı çapulcular toplanıp kapıda bağırdı, alnım ak diyor. O gün verilen şikâyet dilekçeleri sonucu başlayan yargılamalar bugün hala ağır cezada devam ediyor, hakim çocukları da belediyede işe başlıyor. Büyükşehir Belediye Başkanının endişe etmesine gerek yok, işçileri başkanlığa aday olmayacaklar. Hiçbir çalışanını ekmeği ile de tehdit etmesin. Hasbelkader belediyede işçi olmuşlar diye seslendiği koltuk da kendisine emanettir.”