Hatipoğlu Şükranlılarla buluştu Hatipoğlu Şükranlılarla buluştu

3 Ekim 2023 tarihinde İYİ Parti Genel Meral Akşener’in kararı ile Tepebaşı ilçe başkanı olarak görevlendirilen Yıldırım, istifasında şu ifadelere yer verdi: “Yüce Türk milletine hizmet şuur ve biliciyle 2021 yılında yolum İyi Parti ile kesişti. Hiçbir görev, makam ayırt etmeksizin çalışmalarımı büyük bir özveri ile sürdürdüm. Ancak gelinen noktada gördüm ki; İyi Parti iktidar olmak hedefi bir kenara dursun, nitelikli muhalefet üretemez bir tavra bürünmüştür. Zira İyi Parti artık kadrolarını liyakat üzerine değil, özel uçaklarda partiler verenlerle iyi geçinenlerin kadrolaştığı sözüm ona ikili ilişkileri iyi olanların öne sürüldüğü bir hal almış ve neticede Türk milletine hizmet etmekten bir hayli uzaklaşmıştır. Aile şirketi haline gelen ve neticeten Yüce Türk milletine hizmet hedefinden sapan, hizip ve gıybet siyasetini benimsemiş, çıkar ve menfaat batağına saplanmış, İyi Parti’den istifa etme zarureti tarafımca hasıl olmuştur.”

“TEŞKİLATLARIN VE TABANIN SÖYLEMLERİNE KULAK TIKANDI”

Özellikle yerel yönetimler seçiminde belirlenen adaylar ve aday belirleme yöntemlerinin partinin halktan ne denli kopuk ve taleplere cevap veremez olduğunu kanıtlar boyutta olduğunu ifade eden Yıldırım, şunları söyledi: “Bu agresif hal şunu gösteriyor ki “Keskin sirke küpüne zarardır.” Teşkilatların ve tabanın tüm söylemlerine kulak tıkayan, demokrasiden uzak bu adaylık süreci artık narsist tavırlara bürünmüş ve süreci buralara kadar taşımıştır. Unutulmasın ki yanlış hesap; teşkilattan döndüğü gibi sandıktan da dönecektir. İşte bu adaylık belirleme süreci; kapalı kapılar arkasında dönen kirli pazarlıklar neticesinde, güven ve inanç kaybetmiştir. Rasyonellikten uzaklaşmış, ikili ilişkilerden medet umarak ihtimaller peşinde gezen, partiyi taban yerine adam adamcılığı kültürünü zoraki benimseten, manipülasyon yapan, fikir değil slogan esaslı bir hal almıştır.”

BİATÇI VE KUKLA OLMAYACAĞIM İÇİN İSTİFA ETTİM

İyi Parti’ye yönelik eleştirilerini sürdüren Gökhan Yıldırım, “Partiye emek vermiş, sırtında yükseldiği evlatlarını en ufak bir fikir ayrılığında silen, ötekileştiren ve eleştiri kabul etmez bir yapıya bürünmüş, kendisi gibi düşünmeyeni dışlayan bir yapı haline gelmiştir. Bu yapı şehir ve ülkemizde gördüğümüz üzere yaprak dökümünü başlatmıştır.” ifadelerini kullandı. Yaşanan bu sorunlar sonrasında istifa kararını aldığını ifade eden Yıldırım, “Biatçı ve kukla olmayacağım için, yaptıkları hata ve yanlışlardan geri dönmeyi düşünmediklerini bildiğim için, bu tavır ve hareketleriyle halka dokunmak yerine zarar vereceklerini düşündüğüm için; İyi Parti’deki tüm görevlerimden ve parti üyeliğimden, yönetim kurulu üyelerimle birlikte istifa etmiş bulunmaktayız. İyi Parti’de bulunduğum sürede tanıştığım ve yolumun kesiştiği tüm dostlara ve büyüklere emekleri için teşekkür ederim.”

Editör: şenay Yıldırım