ESİAD’dan Dünya Şampiyonu  Erkan Balk’a teşekkür ESİAD’dan Dünya Şampiyonu  Erkan Balk’a teşekkür

Fransa Büyükelçiliğinin proje çağrısı ile bir araya gelen Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezi ile Mülteci Destek Derneği’nin (MUDEM), Kadın Hakları Projesi 3. Faz 2. grup eğitimleri başladı. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce, eğitimin açılışında kadınlarla bir araya geldi.

 

2021 yılında başlayan ve bugüne kadar yüzlerce kadına eğitim verilmesini sağlayan iş birliği projesi ile MUDEM ve Kadın Danışma Merkezi, üçüncü kez hibe almaya hak kazanarak bu kez 70 Türk, 70 yabancı uyruklu kadının eğitimlerden yararlanmasını sağlayacak. Bu kapsamda 3. Faz 2. grup eğitimleri Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Hale Kargın’ın katılımıyla Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezi’nde başladı.

2. Grupta, Emek ve 71 Evler Mahallelerinde ikamet eden 10 Türk ve 10 mülteci kadının katıldığı eğitimler 5 hafta sürecek. Eğitimlerin başlangıcında bir konuşma yapan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce, “Sizleri burada görmekten çok mutluyuz. Kadın sağlığı eğitimlerine katılmanın yanı sıra yeni dostluklar ediniyorsunuz. Eminim ki buradan ayrıldığınızda dostluğunuz devam edecek. Bizimle yaptığı iş birliği için MUDEM’e de çok teşekkür ediyorum. Başarılı bir eğitim süreci olmasını diliyorum.” dedi.

Eğitimlerde kadınlara cinsel sağlık ve üreme sağlığı haklarının korunması, kadın sağlığı sorunları, beslenme ve hijyen konuları anlatılarak kadınların sosyal uyumunun desteklenmesi ve öz bakım ürünlerine ulaşması sağlanacak.