Eskişehir ve Kemikli Mağara Eskişehir ve Kemikli Mağara

Konya Yunak Kurtuşağı ve Çevre Köylüleri Derneği (KUR-DER), Ramazan ayında ihtiyaç sahibi ailelere destek olmak amacıyla harekete geçti. Dernek, yardım kolilerini hazırlayarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için gönüllülerini seferber etti.*

KUR-DER Başkanı Hüseyin Acar, yapılan yardımların toplanması ve dağıtılmasında katkı sağlayan tüm hemşerilere teşekkürlerini iletti. Acar, "Hemşerilerimiz maddi, gıda ve sosyal ihtiyaçlar konusunda büyük bir duyarlılık gösteriyorlar. Tüm toplanan yardımlar, titiz bir şekilde ihtiyaç sahibi kişilere ulaştırılıyor" şeklinde konuştu.

Geçtiğimiz sene Esgazete tarafından düzenlenen 'Yılın Enleri' listesinde "En Hayırsever Dernek" kategorisinde yer alan KUR-DER, bu yıl da toplumsal duyarlılığı ve yardımseverliğiyle dikkatleri üzerine çekiyor. Dernek, geçmişte olduğu gibi bu yıl da ihtiyaç sahiplerinin yanında olmayı sürdürüyor.

KUR-DER'in Ramazan ayı boyunca gerçekleştirdiği yardım faaliyetleri, bölgedeki sosyal yardımlaşma ve dayanışma kültürünü pekiştirmeye devam ediyor.

Editör: Mustafa YILDIRIM