29 Eylül 2023 Cuma günü vizyona giren ve yönetmenliğini Nuri Bilge Ceylan'In yaptığı  Kuru Otlar Üstüne  filmine ilgi büyük.

Şehir tiyatroları özel   misafirlerini konuk etti Şehir tiyatroları özel  misafirlerini konuk etti

76. Cannes Film Festivali'nde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü (Merve Dizdar) alan ve Türkiye’nin Oscar aday adayı olan filmin vizyona girmesiyle on binlerce seyirci sinema salonlarına akın etti. Sinema eleştirmenleri ve yazarlardan da tam not alan film için “Nuri Bilge Ceylan adeta  sinemayla roman yazıyor.” denildi. Film ayrıca 30. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali'nde de 8 dalda ödül aldı. Kuru Otlar Üstüne, Nuri Bilge Ceylan'ın en iyi filmlerinden biri olarak kabul ediliyor. Film güçlü karakterleri, uzun ve sakin sahneleri ile Doğu Anadolu'nun güzelliğini yansıtan görüntüleriyle dikkat çekiyor.


 KURU OTLAR ÜSTÜNE FİLMİNİN KONUSU

Samet, Doğu Anadolu'nun ücra bir beldesinde zorunlu hizmetini yapmakta olan ve İstanbul'a atanmayı ümit eden bir resim öğretmenidir. Öğrencisi Deniz'i (Merve Dizdar) taciz etmekle suçlanır. Samet, bu suçlamadan kendini temize çıkarmak için mücadele ederken, aynı zamanda köyün ve toplumunun katı kurallarıyla da başa çıkmak zorunda kalır. 


 KURU OTLAR ÜSTÜNE FİLMİNİN OYUNCULARI

Deniz Celiloğlu - Samet, Merve Dizdar - Nuray, Musab Ekici - Kenan, Ece Bağcı - Sevim, Erdem Şenocak - Tolga, Yüksel Aksu - Vahit, Münir Can Cindoruk - Feyyaz, Onur Berk Arslanoğlu - Müdür Bekir, Yıldırım Gücük - Mustafa, Nail Cengiz Bozkurt - Emin

Filmin biletlerini satın almak için aşağıdkai bağlantıya tıklayabilirsiniz.
 https://biletinial.com/sinema/kuru-otlar-ustune