Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat

 Kuzine soba tüketimi elektrik faturaların yükselmesi ile günümüzde sıkça tercih edilen bir ısınma aracı olarak karşımıza çıkıyor. Bu sobalar hem ısınma aracı hem de yemek pişirme aracı olduğu için oldukça kullanışlıdır. Ayrıca düşük yakıt tüketimi sayesinde elektrik faturalarımızı düşüneceği gibi maliyet olarak da oldukça düştür. Bu sobalar hiçbir şekilde elektrik kullanmamaktadır. Doğa dostu yakıtları sayesinde hem bütçenize hem de doğayı korumaktadır. Ancak bu sobayı kullanırken dikkat edilmesi gereken hususlara özen göstermek gerekiyor. Örnek olarak uzun sobalar daha çabuk ısınmaktadır. Bu nedenle içerisinde pişirdiğiniz yemeği kontrol ederken asla el sürmemelisiniz. Ayrıca çocuklarınızı bu sobalardan uzak tutmanız gerekiyor.

Kuzine soba kaliteli yapan kesinlikle kullanıldığı malzemedir. Nur ak kuzine soba tüm kuzinelerine yüksek kaliteli Çelik’ten ve kalın demirlerden üretmektedir. Ayrıca tüm sobalar ince el işçiliği ile deneyimli ustalar tarafından yapılmaktadır. Böylece hem evinize şıklık getirecek hem de uzun ömürlü kullanımı size sunacaktır. Üstelik bu sobalarda kaliteli malzeme kullanılması sayesinde asla soba zehirlenmesi gibi durumlar mümkün olmamaktadır. Kuzine sobayı edinmek isteyen kişilerin mutlaka kaliteli malzemelerden yapılmış sobaları tercih etmesi gerekiyor.
 

En Sevilen Kuzine Sobalar

En sevilen kuzine soba kesinlikle camlı kuzine sobalarıdır. Bu sobalarda yemeğinizi pişirirken Demirdöküm camları sayesinde kapağı açmadan yemeğinizi kontrol edebilmeniz sağlanır. Hanımlar için bu özellik oldukça önemlidir. Çünkü bu sayede yemeğin derecesini bozmadan iyi bir şekilde pişmesini sağlayabilirsiniz. Zaten fırınlarda eşit ısıtma ayarı da bulunuyor. Eşit pişirme ayarı sayesinde fırınınızın ısısını istediğiniz şekilde ayarlaya bilmeniz mümkün hale getiriliyor. Bu sobalarda bulunan baca kol ayarı sayesinde o ateşin yarısını direk olarak yemeğe diğer yarısını da havaya verebilmeniz sağlanıyor.
 

Bu kuzine soba en çok tercih edilme nedenlerinden bir tanesi de kesinlikle kademeli daire kapaklarıdır. Üst kısımda bulunan bu kapaklar sayesinde yemeklerinizi direk olarak ateşin üzerinde pişire bilmeniz sağlanır. Bunun sonucunda hem zamandan hem de enerjiden tasarruf edebilmeniz kolaylıkla mümkün hale getirilir. Çoğu kuzine sobada küllük bile bulunmamaktadır. Bu sayede daha kolay temizlik imkanı kullanıcılara sunulur. Direk ateşlik üzerinden sobanız rahat bir şekilde temizleye bilmeniz sağlanır. Ancak küllük bulunan modellerde ise kül döküm ızgarasında küllü toplayan bir bölüm bulunmaktadır. Böylece küllü kolayca temizleyebilmeniz sağlanır. Ayrıca özellikle ilk soba yakışlarında havalandırın ve havalandırmanın açık konuma gelmesine dikkat edin böylece ateşinizin erken tutuşmasını sağlayabilirsiniz.
 

Bir kuzine sobanın ortalama ömrü on yıldır. Ancak gerekli düzenli bakımları yapılarak bu süre oldukça uzun zamanlara kadar çıkarılabilir. Bu sürenin uzaması sayesinde daha uzun yıllar düşük maliyetle zorlu kış günlerini atlata bilmeniz sağlanır.
 

Garantili Kuzine Soba

Siteye bakıldığı zaman bütün kuzine soba modelleri garantili bir şekilde sattığı görülmektedir. Bunun en büyük nedeni site içerisinde satılan bütün şömine ve kuzine sobaların son kalitede ürünlerle üretilmiş olmasıdır. Böylelikle ürünlerin kolay kolay bozulması veya kırılması mümkün değildir. Ancak camlı modellerde camlar garanti kapsamına girmemektedir. Çünkü bu camların üzerine kömür veya odun düşmesi tamamen müşteri ihmali ile alakalıdır. Bu nedenle ürünlerin camlarına dikkatli bakılması gerekiyor.Kuzine soba iki çeşit olarak karşımıza çıkıyor.

·        Kömür Kuzineleri

·        Odun Kuzineleri


Nurak Kuzine Soba sitesini ziyaret ederek kendinize uygun sobayı edebilirsiniz. Site içerisinde onalarca farklı Kuzine soba çeşidi bulunmaktadır. Kendinize uygun olanı seçerek soğuk kış günlerini ailenizle birlikte keyifli hale getirebilirsiniz. Özellikle site üzerinde bulunan whatsapp hattı üzerinden soru ve görüşler edilebilir böylece doğru Kuzine sobayı edinebilirsiniz.