Kırım Dernek başkanı Şen’den Rusya tepkisi Kırım Dernek başkanı Şen’den Rusya tepkisi

Sivrihisar'ın coğrafi işaretli ürününden adını alan Sivrihisar Dövme Sucuk Festivali, tonlarca sucuğun mangallarda pişirilip katılımcılara ikram edileceği muazzam bir lezzet şölenine dönüşecek. Festival, Dünyanın Merkezi olarak kabul edilen Sivrihisar'da, ALİŞAN ve Kubilay Karça'nın sahne alacağı eşsiz konserlerle renklenecek.

Radyo D'nin sevilen sunucusu Hilal ÖZGANİ'nin sunumuyla festival, saat 11.00'de başlayacak ve ücretsiz sucuk ekmek ikramlarıyla katılımcılara unutulmaz bir gün yaşatacak. Ayrıca çeşitli sahne etkinlikleri, gösteriler, çocuklara özel oyun alanları ve animatörlerle dolu bir program, festivalde unutulmaz bir deneyim sunacak.

Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, festivalle ilgili yaptığı açıklamada "Geleneksel Sivrihisar Dövme Sucuk Festivali damaklarda unutulmaz bir iz bırakarak, hafızalarda kalıcı bir etki oluşturuyor. Coğrafi işaretle tescillediğimiz dövme sucuğumuzu vatandaşlarımızla buluşturmaya devam ediyoruz. Bu yıl da en güzel, en eğlenceli ve en lezzetli kış festivali Sivrihisar’da gerçekleştirilecek. Ülkemizin dört bir yanındaki vatandaşlarımızı 28 Ocak Pazar günü ‘Dünyanın Merkezi’ Sivrihisar’a, Sivrihisar Dövme Sucuk Festivali’mize bekliyoruz."  şeklinde konuştu.

Sivrihisar Dövme Sucuk Festivali, yöresel yemek stantları, doğal köy ürünleri, el sanatları ürünleri, workshoplar ve daha birçok sürprizle dolu olacak.

Editör: Mustafa YILDIRIM