Eminyette önemli görevlerde yer alan Çorumlu’nun Ak Part için ismi geçiyor.

Mahmut Çorumlu kimdir?

1968 yılında Emirdağ’da doğan Çorumlu 1986’de Polis Koleji,1990  yılında da Polis Akademisinden mezun oldu. Çeşitli illerde ve merkezde  İstihbarat,Kom gibi kritik ve önemli bir çok birimde görev yaptı.

Emniyet içinde FETÖ mücadelesinin sembol isimlerinden olarak bilinen Mahmut ÇORUMLU 1999 yılında devlet içinde ilk kez hazırlanan FETÖ raporunu yazan ekipte yer aldı.

Efsane şehit müdür Gaffar OKKAN’la Kars ilinde uzun yıllar birlikte görev yapmış olan Çorumlu, OKKAN Ekolünün bir temsilcisi olarak görev yaptığı kentlerde vatandaşlarla iç içe çok önemli projelere imza attı. Kırıkkale il Emniyet müdürü olarak görev yaptığı, kısa sürede Kırıkkalelilerin gönlünde taht kurdu. Kırıkkale’de Organize Suç Örgütleri ve uyuşturucu satıcıları ile ilgili önemli operasyonların yaptı.

17-25 Aralıktan sonra KOM Başkan Yardımcısı olarak KOM birimlerini yeniden yapılandırdı.

15 Temmuz darbe girişiminden sonra personellerinde BYLOCK’çu çıkmayan tek daire KOMDaire Başkanlığı oldu. Yine geçmişindeyakından,uzaktan fetöyle ilişkisi olan hiç kimseyi KOM uhdesinde çalıştırmadığı bilinmektedir.

2019 yılından beri KOM Başkanı olarak görev yapan ÇORUMLU Göreve geldiği süreden bugüne Cumhuriyet tarihinin en büyük, nitelikli bir çokoperasyonlarına ve yeni uygulamalarına imza attı.

Görev yaptığı süre içinde yerli ve milli yazılımlara ve Ulusal güvenliğe önem vermesi ile de tanınan ÇORUMLU dışardan hiçbir yazılım ve benzeri alımlar yaptırmayarak daire içindeki teknik ve nitelikli personelinden yararlandı devlete milyonlarca kar ettirdi.Ehliyet ve liyakata çok önem veren ÇORUMLU Emniyet Teşkilatının Taşra ve Merkez birimlerinde sevilen ve sayılan yöneticilerinden biridir.

  Görevde olduğu sürece Fetöye yönelik MAHREM İMAM,  SINAV SORUŞTURMALARI ,BYLOCK, TURGUT ASLAN operasyonlarını,

Organize Suç Örgütlerine yönelik SAHİL RÜZGARI, TIRPAN, MÜSİLAJ, KUKLA,TÜMÖR

Kaçakçılarayönelik SİLİNDİR, KENE, SİLİCİ, ÇİFTLİKBANK, MİRAS gibi kamuoyunun yakından bildiği yüzlerce operasyonu başarı ile yönetti.

TOKİ mağduriyetleri derhal giderilmeli TOKİ mağduriyetleri derhal giderilmeli

Yaptığı sayısız operasyonların yanı sıra Şehit Altuğ VERDİ ve Muhsin YAZICIOĞLU suikast dosyalarını yeniden açmıştır.

Uluslararası barış görev güçlerinde de yer alan Çorumlu iyi derece Fransızca bilmektedir. İKK ve istihbarat arasındaki ilişkiler üzerine  Yüksek Lisans yapmıştır.

İstihbaratçı kimliğiyle de tanınan Çorumlu yıllar içerisinde entelektüel kişiliği ve devlet adamı tavrı nedeniylepersonelleri ve Halk arasında ‘’AKSAÇLI’’ olarak anılmaktadır.