Tepebaşı Belediyesi, kentteki üniversite gençleri için gerçekleştirdiği hizmetlerine devam ediyor.

Tepebaşı Belediyesi, üniversite öğrencilerine sabah saatlerinde 19 Mayıs Gençlik Merkezi önünde sıcak çorba ikramı, akşamları verilen ücretsiz yemeğin ardından kız öğrencilerin konaklama ihtiyacının giderilmesi amacıyla misafirhane hazırladı. Hazırlıkları tamamlanan Tepebaşı Belediyesi Kız Öğrenci Misafirhanesi, yeni eğitim öğretim yılında hizmete açılacak. Aşağı Söğütönü Mahallesi Melih Savaş Yaşam Köyü’nde yer alan 33 kişilik kapasiteye sahip misafirhane kız öğrencilere hizmet verecek. Sabah kahvaltısı ve akşam yemeğinin de olduğu ve 2 ile 3 kişilik odaların yer aldığı misafirhanede internetin yanı sıra 24 saat sıcak su kullanılabilecek.

Öğretmenler beyaz önlük değil itibar istiyor Öğretmenler beyaz önlük değil itibar istiyor

Misafirhaneye, şehit ile gazi yakını,  yüzde 40 ve üzeri engeli olan öğrenciler ile lise ve dengi öğrenimlerini Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı yetiştirme yurtlarında tamamlayan veya devlet koruması altında olan öğrenciler öncelikli olarak kayıt yaptırabilecek.

28 Ağustos’ta başlayan ve online olarak gerçekleştirilen ön kayıt tarihi 4 Eylül Pazartesi gününe kadar uzatıldı. Alınan ön kayıtların ardından asıl kayıtlar, komisyon tarafından değerlendirilerek belirlenecek. Aşağısöğütönü Mahallesi’nde bulunan Melih Savaş Yaşam Köyü’nde hizmete açılacak Tepebaşı Belediyesi Kız Öğrenci Misafirhanesi hakkında bilgi almak isteyenler (0) 222 211 40 00/8008 numaralı telefondan yetkililere ulaşabiliyor.