Altılı Masa’nın adayının Kemal Kılıçdaroğlu olacağı yönündeki iddiaları yanıtlayan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, “Adayın kim olacağından önce adayı seçime yetiştirirlerse mutlu oluruz. Seçimden sonraya bırakmazlarsa iyi olur. Büyük ihtimal 50 gün kala açıklayacaklardır. Erdoğan’ın ekmeğine yağ sürmeye devam edeceklerdir” dedi.
Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, biz dizi program için Eskişehir’e geldi. Partisinin il binasında basın mensuplarıyla bir araya gelen İnce, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı seçilirse TÜİK yöneticilerini mahkemeye vereceğini söyleyen İnce, “Pazartesi hiç kimsenin inanmadığı TÜİK, rakamlar açıkladı. 85 milyonun hepsine sorsak kimse inanmaz ama bu rakamları açıkladı. Enflasyon rakamlarını. Keyfi bir düzen yaşıyoruz. Türkiye’nin birincil problemi keyfilik.  Salı günü 25, çarşamba günü 30 oluyorsa bu milletin buna sevinmesi değil, üzülmesi gerekir. Hesapsız kitapsız canının istediğine göre. Bakarsın yarın 35 yapar. Karşılığı var mı? Daha ekimde enflasyon 19’du. Sonra 85 oldu. 85’e sanki ben çıkarttım. 85’ten 64’e düştü diye davul zurna çalıyorlar. Eşeği önce kaybettiriyor sonra bulduruyor. Eğer bu millet beni cumhurbaşkanı seçerse Memleket Partisi’ni iktidar yaparsa, ilk yargıya göndereceğim kurum yöneticileri TÜİK. Onları mahkemelere çıkaracağım milleti kazıkladıkları için” diye konuştu. 
“GİTME İHTİMALİ EYT’Yİ ÇÖZDÜ”
“Bakın 20 yılın sonunda Erdoğan’ın bir gitme ihtimali belirdi. Gitme ihtimali bile EYT’yi çözdü” diyen İnce, “Bir de gittiğini düşünün. Gitme ihtimali bile sorun çözüyorsa, gittiğini düşünün bir de. Neler çözülme z bu memlekette. Yalancı TÜİK’e göre gıda enflasyonu yüzde 77,87. Mutfak yanıyor. Mutfakta aş pişmiyor, taş pişiyor. Mutfakta et pişmiyor, dert pişiyor. İnsanlar geçinemiyor, beslenemiyor. Türkiye yönetilmiyor. Savruluyor. Sığınmacı dolu sokaklarımız. Taksim Meydanı’nda benimle fotoğraf çektiren yok. Çünkü Türk yok. Üzücü bir durum. Mülteci dolu ve sokak ortasında kendi arkadaşlarını öldürüyorlar. Türkiye çeteler cenneti oldu. Her yerde çete. Kural yok, yasa yok” şeklinde konuştu.
“İYİ Kİ GİTMİŞİM CHP’DEN”
CHP’den iyi ki gitmişim” diyen İnce, “Muhalefete bakıyorum bayrak kaldıran danışmanlar var. Partinin genel merkezinde basın toplantısı yapıyor. Türk bayrağını kaldırıyor. Parti bayrağını koyuyor. Utanmıyor musunuz lan siz. Yazıklar olsun size. Türk bayrağını kaldıranları kendinize danışman yapıyorsunuz. İyi ki gitmişim CHP’den. Sizle mi beraber olacağım ben? Biri bayrak kaldırıyor, diğeri de devrim kanunlarını kaldırıyor, Türklüğü kaldırıyor, ilk 4 maddeyi kaldırıyor. Hadi kaldırın da görün bakalım. Bunların hepsi Erdoğan’a çalışıyor. Muhalif zannetmeyin bunları. Bunların hepsi gizli Erdoğan’cı. Toptan göndereceğiz bunları. İktidarı da muhalefeti de. Ne sağdan ne soldan Atatürk’ün yolundan” dedi.
“SEÇİME YETİŞTİRİRLERSE MUTLU OLURUZ”
Altılı Masa’nın cumhurbaşkanı adayına ilişkin soruya yanıt veren İnce, “Adaylarını seçime yetiştirirlerse mutlu oluruz. Seçimden sonraya bırakmazlarsa iyi olur. Beni 51 gün kala aday yapmışlardı geçmişte. Boş geçmişti bütün zamanlar. 13 tane vilayete hiç uğrayamamıştım. Büyük ihtimal yine 50 gün kala açıklayacaklardır. Erdoğan’ın ekmeğine yağ sürmeye devam edeceklerdir” ifadelerini kullandı.

Editör: Mustafa YILDIRIM